| LittleCoco a întrebat:

^_^ Imi doresc un caine de muult timp, vreau un pui si vreau unul care sa fie al meu, pe care sa-l ingrijesc, sa-l scot la plimbare si altele iar acum ca incep liceul pot sa fac asta.Dar intrebarea mea este cum imi conving parintii si cum ii fac sa-mi caute un catelus la vecini sau prieteni? Mi se pare ca nu ma iau in serios...
P.S:1. Nu trebuie sa stea in casa deoarece avem curte afara (Nu, nu sunt de la tara, stau in oras)
2.Nu am nevoie de bani de la parinti sau sa-mi iau un caine de 800 de euro
3.Doresc seriozitate! laughing intotdeauna am vrut sa spun asta... va astep raspunsurile! big grin

Răspuns Câştigător
| Piersii a răspuns:

Spune-le parintilor tai ca vb serios, ca esti capabila sa ai grija de un caine si ca intr-adevar iti doresti unul. Daca nu merge, intereseaza-te chiar tu. Adica intreaba persoane care au caini (rasa respectiva), cere nr de telefon apoi du-te la parinti, spune-le ce ai facut si poate atunci o sa inceapa sa te ia in serios. Si eu imi doresc un caine, dar nu prea am timp, dar parintii mei la fel, nu ma luau in serios. Sau imi spuneau ca imi iau de jucarie, etc. Daca tu ai timp si loc, profita de ocazie :*. Succes!

7 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Eu pur si simplu am venit cu catelul acasa. Surprise! laughing apoi am cerut vreo 10 lei sa dau pe el. ee nu prea le-a convenit dar s-au atasat de el dupa cateva zile. fa la fel!

| Plolice a răspuns:

Spunele ca un caine te-ar ajuta sa fii mai putin stesat/stresata, un caine chiar te ajuta mult, cand ai emotii inainte de un test/examen poti sa te joci putin cu cainele si iti trece

| ionutz20cm a răspuns:

Buna,spune-le ca daca iti vor lua un catel vei invata mai bine vei fi mai ascultatoare, daca nu merge zile ca te-ai gandit sa devii responsabila.

| mayucka01 a răspuns:

Hey! Ai putea sa le spui ca un caine te-ar invata sa fi mai responsabila... Sper ca te-am ajutat!

| andruscastrr a răspuns:

Pai atata timp cat esti dispusa sa ai grija de el ar trebui sa le arati parintilor tai cat de mult iti doresti un catelus. informeaza-te de pe internet in legatura cu orice despre catelusi [rasa pe care ti-o doresti preferabil pentru ca fie care rasa are alte cerinte]. Nu vad de ce ar fi o problema avand in vedere ca locuiesti la curte si ai si destui bani pentru a'ti lua un catelus de o rasa superioara. Incearca sa ii innebunesti putin laughing sa le spui mai des cat de mult iti doresti un catelus si sa le mai spui chestii gen "stiati caa." smug. La mine a functionat laughing big grin Mult succes.

| Voina_Leon_1951 a răspuns:

Doresc un pui de labrador auriu stau la curte am conditii pentru ingrijirea lui.

| grasaxxl a răspuns:

Buna! spune-le parintilor ca esti destul de responsabila.si daca nu merge cu asta spune-le ca vei plati:mancarea, toate cele necesare.am trecut prin aceasta experienta dar am primit un caine.succes!