| Дмiвa a întrebat:

In urma cu cateva saptamani mi-a murit unul dintre cei doi perusi, il aveam de zece ani.Acum ca celalalt a ramas singur ma gandeam sa-i iau o pereche, insa nu un perus ci o nimfa.Credeti ca se vor intelege sau se vor isca conflicte intre ei? Va rog sa ma ajutati daca stiti, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Picss a răspuns:

Poti baga un perus cu o nimfa dar mai intai tine-i in colivi separate si coliviile una langa altadupa o sapt poti da drumul nimfei prin casa dupa ce intra in colivie poti pune coliviile fata in fata cu usile deschise daca vezi ca niciunu nu intra la celalalt poti pune nimfa cu perusul,daca se bat iar ii separi dar nu se vor bate,am experienta!

4 răspunsuri:
| UnicornsAreLove a răspuns:

Se inteleg asa cum a spus picss eu am citit ca nimfele se inteleg bine cu alte pasari si nu e problema

| Picss a răspuns:

Poti baga un perus cu o nimfa dar mai intai tine-i in colivi separate si coliviile una langa altadupa o saptamana poti da drumul nimfei prin casa dupa ce intra in colivie poti pune coliviile fata in fata cu usile deschise daca vezi ca niciunu nu intra la celalalt poti pune nimfa cu perusul, daca se bat iar ii separi dar nu se vor bate, am experienta!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti baga un perus cu o nimfa dar mai intai tine-i in colivi separate si coliviile una langa altadupa o saptamana poti da drumul nimfei prin casa dupa ce intra in colivie poti pune coliviile fata in fata cu usile deschise daca vezi ca niciunu nu intra la celalalt poti pune nimfa cu perusul, daca se bat iar ii separi dar nu se vor bate, am experienta!

| BubbleGumyy a răspuns:

Nu poti baga intr-o cusca si un perus si o nimfa pentru ca nimfa il va "bate" pe perus

sper ca te-am ajutat happy