| PisicutaNebunatica a întrebat:

M-am hotarat sa-mi cumpar un amstaff. Ce imi puteti spune despre canisele din Timis si Arad? Ce preturi au la masculi? Care din ele au caini mai masivi?

P.S: Stiu ca acuma de exemplu nu mai au catei, dar intreb pe viitor. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Anduta_1569 a răspuns:

Uit-te la pozele cu cxainii lor, vorbeste cu ei prin telefon/mail.cel mai sigur e sa aflii tu, direct de la sursa.Iti dai seama ca cea din Arad este destul de buna nu?happy

| RedNose a răspuns:

Cainii masivi au cei de la smart staff(Iasi) http://www.smart-staff-kennel.ro,cam asta doreste crescatorul sa dezvolte. Preturile incep de la 150-200e,un mascul de la 250e,dar depinde de pedigree ce parintii,bunici are, daca sunt pet sau show, cat si culoarea e importanta, cei blue fiind foarte scumpi, probabil de la 300e in sus.
Canisa Champion Of Rings Kennel din Arad au pui destul de scumpi, dar au si cu ce sa se laude, au pedigree-uri de exceptie, la fel si Diamondkings Kennel. Getic Flames Kennel cred ca au preturi mai ok http://www.geticflames.ro/
Cele 3 canise cam la aceeasi structura aleg,cainii sunt la fel, mie personal, imi plac puii din canisa Champion Of Rings Kennel, nu imi plac cainii char asa de masivi. Eu am o amstaffita luata de la canisa ducipal kennel din sibiu si sunt foarte multumita de ea, din ce am inteles o sa aiba putin structura de bully.

Intra pe www.amstaffromania.ro si gasesti topicurile caniselor.

| PisicutaNebunatica explică (pentru RedNose):

Multumesc pentru raspuns happy