| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Buna ma numesc Andrei. As dori sa imi cumpar un catel husky de 4 ani. As dori sa stiu daca caini din rasa husky sunt prietenosi, adica sa nu ma muste cand il cumpar si altele.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Voicu_Alexandra_2000 a răspuns:

Nu te musca..este foarte prietenos. Dar cand iti iei n asemenea caine..ai nevoie de foarte mult timp si chiar si spatiu daca stai la bloc
Nimeni nu poate rezista cand vede un huski sunt pur si simplu adorabili❤️

4 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Nu este agresiv, dar depinde si de fiecare stapan cum il creste, de educatia primita sa zic asa.

| kar1GaNNN a răspuns:

Depinde cum ii inveti, dar deseori aceasta rasa de caini sunt niste caini rai.
Mai multe imformatii : https://4doggy.wordpress.com/tag/husky/

O zi buna iti doresc!

| pilaf a răspuns:

Mult mai bine ar fi să te documentezi temeinic înainte de a-ți lua câine.

Mă indignează teribil când văd oameni care n-au nici cea mai vagă idee despre un câine, o pisică sau alt animal (în afară de aspect). Oameni buni, nu cumpărați mobilă! Aceste ființe au suflet. Plus că trebuie să te gândești foarte bine dacă vrei să ai un animal. Animalul acela nu va fi tot timpul tânăr și sănătos. Va îmbătrâni și el și se va îmbolnăvi... Ești dispus să-i fii alături și în momentele alea? Sufletește și financiar?

Astfel de întrebări nu se pun aici. Te documentezi singur, pe internet, despre tot ceea ce ține de această rasă în special, care este o rasă destul de pretențioasă pentru a fi ținută la bloc, mai ales pe timpul verii. Să nu uitâm că sunt câini care trăiesc în zone cu un climat rece și foarte rece și cărora le trebuie foarte multă mișcare.

Sper că te vei documenta înainte de a-ți lua un animal.

| TeoReo a răspuns:

Nu iti va face nimic, dar te asigur ca la inceput va fi mai timid si usor distant, nu iti face griji, o sa se obisnuiasca cu tine cu timpul si va fi cel mai dragut caine pe care l-ai vazut.