| eAnne a întrebat:

maine voi primi o pisicuta gri... si nu stiu ce nume pot sa ii pun... Puteti sa ma ajutati? Mersi. Funda.

8 răspunsuri:
| Alinna20 a răspuns:

Sara, Lara, Betty, Mandy.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Pune-i ce nume vrei tu, nu conteaza ce iti zicem noi, ci ceea ce vrei tu.

| Marily1997 a răspuns:

Motanul Hitler si pisicuta Madonna.

| xBlueAngel a răspuns:

Rosita,Suzy,Bonnie,Lissete(Lizi),Emy,Fyfy,Ammi,Tinna,Bonnie,Ema,Piki,Kitty,Bijou,Fuffy,Sissy,Maya, Ella, Kia, Kesia, Mya, Cred ca o sa iti placa una dintre ele. Succes :*

| eAnne explică:

Multumesc mult pentru toate raspunsurile voastre. chiar daca numele a fost ales de fratele meu ^_^ Acum o cheama Asha... va multumesc la toti. Scuzati ca n-am dat funda... Sa nu credeti ca nu ma tin de cuvant sau mai stiu eu ce^^''

| Roarrrrr a răspuns:

Giuli :3... asa o cheama si pe a mea, e tot gri

| lorenzo229131 a răspuns:

Ai aici o gama larga poti alege ce vrea inimioara ta

Unii prefera nume mai rafinate: Aristotel, Aramis, Apollo, Baltazar, Boticelli, Cupidon, Cicero, Dali, Einstein, Epsilon, Figaro, Homer, Hugo, Lord, Lucifer, Luxor, Lady, Mahomed, Moses, Motzart, Napoleon, Oscar, Paganini, Pepino, Platon, Portos, Romeo, Socrate, etc.

Nume exotice ca de exemplu Afrodita, Iulius, Isis, Cezar, Sfinxul, Zeus, Brutus, Erasmus, Hercule, Hebe, Maximus, Ramses, Severus, Traian, etc.

Nume englezesti, americane: Michael, Johnny, James, Arnold, Adele, Ben, Cady, Candy, Cliff, Dustin, Darling, Dexter, Dily, Dixie, Erick, Friday, Funny, Flippy, Freddy, Frederic, Harry, Honey, Herman, Henry, Jack, Jazz, Jerry, Jeff, Jody, Johnny, July, Jolly, Joke, Jimmy, Jessy, Kiss, Katie, Kim, Kelly, Lucky, Lake, Mady, Mandy, Mary, Marty, Merry, Patrick, Pusikat, Sam, Sammy, Samson, Seth, Smoky, Whiskas, Whoopi, etc.

Nume de pisici derivate din nume de continente, orase sau regiuni: Atena, Sparta, Athos, Asia, Boston, China, Pisa, Sofia, Venetia, Viena, etc.

Nume de pisici alese in functie de aspectul blanii acesteia: Albeata, Albuta, Albastrica, Albu, Albastrel, Blu, Blue, Black, Bumbac, Bulgare de zapada, Ciubotel, Ciucurel, Ciupi, Cocolos, Firicel, Fox, Fulgut, Kasmir, Motocel, Nagri, Negro, Negrinno, Negrutu, Negrio, Negruta, Negrio, Orange, Pufarin, Puffo, Puffi, Pufica, Pufosul, Puffo, Pufisor, Pufulet, Pufulica, Pufulete, Puricel, Puricos, Piersic, Pantera, Patratel, Persan, Pamatuf, Portocala, Persana, Peticut, Peticel, Puf, Pufosul, Smoala, Smoc, Snow, etc.

Numele poate fi ales astfel incat sa faca legatura cu caracteristicile fizice ale animalului, care poate fi somnoros, jucaus, afectuos si asa mai departe. Exemple de astfel de nume sunt: Alintata, Aschiuta, Bestie, Bulgaras, Bulina, Chioru, Cocolos, Cometa, Covrigel, Codita, Dolce, Gogosel, Gogoasa, Ghemulet, Ghemotoc, Grasu, Grasuta, Gheruta, Golanel, Hapciu, Labuta, Motoras, Maidaneza, Maidanez, Miaunel, Miaumiua, Miorlau, Motocel, Nasturas, Nasturel, Norocel, Nasturas, Nasuc, Ochiosul, Pulpita, Rostogol, Snowball, Stres, Surubel, Sufletel, Tandarica, Turturel, Timidel, Tonto, Tontonel, Vulpita, Ursulet.

Nume de pisicute: Bella, Bita, Bimbi, Bitu, Betty, Carina, Carrie, Chiara, Coca, Cicy, Daisy, Ella, Elina, Floricica, Felice, Freya, Fifinela, Gloria, Greta, Guguta, Kaia, Kari, Kita, KitiCat, Kisa, Layla, Linda, Lori, Lisa, Mara, Masha, Meliora, Mocuta, Mona, Musette, Mutu, Mita, Mytu, Miti, Miuzi, Nona, Nova, Nora, Nessy, Puss, Pussy, Pumi, Querida, Quirita, Rosalinda, Rodica, Sabrina, Sabina, Safira, Steluta, Vanessa, Vera, Vasilica, etc.

Nume de motani: Bello, Butzu, Bulz, Carlo, Cezarica, Cicilica, Chupete, Ciacarel, Chibrit, Crontzy, Coto, Danila, Danut, Denis, Dracusor, Drog, Eugen, Exi, Escobar, Fanica, Fifi, Fizz, Franco, Fufu, Gatito, Gecky, Geo, Gicu, Gheorghita, Guido, Grigore, Giovanny, Igor, Ibo, Ivanus, Kent, Korat, Leo, Leone, Lord, Lulu, Leonard, Leonidas, Lizucu, Liu, Madonel, Maidan, Mano, March, Marsel, Martinel, Mat, Max, Mike, Mihaita, Micu, Mister, Muc, Mushu, Moto, Motan, Monti, Mocioflet, Mitiket, Mitrut, Natty, Negu, Nino, Nushu, Nini, Neon, Nestor, Nica, Pablino, Paki, Pancho, Papsa, Passat, Pepi, Quando, Rafi, Ralf, Randy, Ralf, Reno, Rex, Rica, Raul, Relu, Remy, Rocky, Rufi, Ronny, Rohan, Regis, Randu, Rica, Rian, Ronaldinho, Sachi, Sake, Samurai, Sasha, Scarface, Seth, Struti, Spot, Tita, Tumba, Turica, Tuchi, Trafalet, Tilica, Tatarul, Thecat, Tobita, Timy, etc.

Nume de oameni cunoscuti, de vedete: Becali, Basescu, Banderas, Benone, Boc, Bombescu, Botezatu, Bonnie, Chaplin, Costica, Delon, Fergie, Gucci, Gaga, Irinel, Lenin, Madonna, Nastase, Osama, Sandra, Thalia, etc.

Nume de personaje din povesti si desene animale: Baghera, Batman, Bambi, Bimbo, Bombonel, Bobocel, Fiona, Frodo, Gulliver, Giuseppe, Garfield, Ileana Cosanzeana, Ionica, Nemo, Printul, Printesa, Tarzan, etc.

Alte nume: Arko, Axi, Amo, Aky, Abby, Bozo, Boto, Birmi, Eak, Elu, Emo, Fes, Fix, Fifi, Fufik, Fluffy, Fufu, Gafy, Gus, Hany, Hichi, Jar, Jinx, Joy, Jan, Jeff, Kucki, Kiri, Kormi, Kidu, Lux, Lin, Opt, Oaki, Oli, Odie, Omy, Otto, Ozzie, Ouzo, Pony, Pitzi, Pucu, Pumi, Pill, Pi, Pepi, Taj, Taz, Talin, Tanja, Tanu, Tili, Timy, Titi, Toty, Tutu, Tzibi, Tzubi, Twix, Tic Togo, Uci, Whoopi, Yuri, Yoyo, Yogy, Yoda, Yammy, Yam, Yogus.