| coolgirl1234 a întrebat:

Mi-am luat un bichon mascul si nu stiu ce nume sa ii pun.Ma ajutati, va rog?

16 răspunsuri:
| ღNameღ a răspuns:

Biju cu accent,e nume frantuzec, il adoooor, se potriveste cred eu

| anna9999 a răspuns:

A

Aaron, Abaster, Abba, Abbey, Abbot, Abby, Abel, Abelard, Abercrombie, Aberdeen, Abigail, Abiner, Abra, Abraham, Absolut, Acapulco, Accord, Ace, Achilles, Ackerly, Action, Ada, Adalia, Adam, Adamson, Addison, Adele, Adelhard, Adina, Admiral, Admiral, Adolph, Adora, Adrielle, Aesop, Agatha, Ailina, Ajay, Aki, Akuna, Akuti, Aladdin, Alaric, Alba, Albert, Alberto, Aldwin, Alena, Allegra, Alesia, Alethea, Alexander, Alexis, Alfonso, Alfred, Alida, Alonso, Alpha, Alpin, Alvin, Ambassador, Alroy, Amanda, Amelia, Amie, Amigo, Amos, Andre, Andrew, Andy, Annie, Anwell, Anchovy, Amistad, Anastasia, Angelica, Anthony, Anton, Apollo, Aramis, Archer, Archibald, Ares, Aristocrat, Ariston, Aristotle, Arlington, Armand, Armina, Armstrong, Arnold, Arthur, Aslan, Athos, Atlantis, Atlas, Attila, Augustus, Austin, Azor

B

Babushka, Bacchus, Bacon, Bailey, Baki, Baloo, Baly, Bandit, Bang, Banner, Barak, Barb, Barby, Barker, Barney, Baron, Barry, Bart, Bartholomew, Barton, Bashful, Basil, Baxter, Bazoo, Bea, Beachboy, Beacons, Beamer, Beano, Bear, Beast, Beatrice, Beauregard, Becker, Beengy, Beeper, Beethoven, Beetle, Beggar, Beige, Bellboy, Ben, Bengal, Benjamin, Benji, Bennet, Bennington, Benny, Benson, Bentley, Berkeley, Bert, Bertie, Bicko, Bigfoot, Bijou, Bilbo, Bill, Billy, Bing, Bingo, Bishop, Blackie, Blackjack, Blackle, Blair, Blake, Blaze, Blitz, Blue, Bo, Bob, Bobby, Bobi, Bobik, Bobita, Bobo, Bobtails, Bogart, Bogie, Bojan, Bojangles, Bolid, Bolide, Bond, Bondy, Bopp, Bouchon, Boumbo, Bounty, Bourbon, Boxie, Breezie, Brioche, Brita, Britt, Bruni, Bruno, Brutus, Bruxa, Bubbles, Bubico, Buck, Buddy, Bungee, Bunny, Buster

C

Cairo, Calloway, Calvin, Capone, Capricorn, Carlisle, Carlos, Carlton, Carmichael, Carnegie, Carter, Cartwright, Casanova, Casey, Cash, Casper, Caspian, Cassidy, Cecil, Cedar, Chakira, Champ, Chandler, Chaos, Chaplin, Charles, Charlie, Chef, Chelsea, Chester, Chestnut, Chewbacca, Chief, Chip, Christian, Christoff, Christopher, Chunk, Churchill, Cicerone, Clapton, Clarence, Claude, Clinton, Clive, Clyde, Coal, Coco, Cody, Cole, Colin, Collins, Colonel, Colt, Columbo, Columbus, Comet, Conan, Connor, Conrad, Constable, Cris

D

Daisy, Dakota, Dale, Dali, Dana, Dander, Dandy, Daniel, Danny, Danny Boy, Dante, Dave, Davinci, Dean, Deano, Deavey, Denis, Deputy, Derby, Derek, Deuce, Devil, Dexter, Diablo, Dicken, Dickens, Dickie, Digger, Dingo, Dino, Doc, Dodger, Doly, Domino, Don, Donald, Donalson, Donny, Doogie, Doolittle, Dora, Dory, Doyle, Dozer, Draco, Dragon, Droopy, Dude, Duke

E

Eady, Eagle, Easyrider, Eaton, Ebony, Echo, Edgar, Edge, Edmund, Edward, Efendi, Effie, Ego, Einstein, Elf, Eli, Elias, Eliot, Elliot, Ello, Elmer, Elmo, Elroy, Elvis, Emerson, Emin, Emperor, Enki, Enya, Enzo, Enzo, Ernie, Eros, Ery, Eskimo, Esmeralda, Espion, Essie, Ethel, Eva, Everett

F

Falcon, Fane, Fangy, Fatso, Fatty, Felix, Ferdinand, Fido, Figaro, Fiona, Flyn, Fonz, Fonzie, Ford, Fordy, Forest, Franco, Frank, Franklin, Franky, Frazier, Fred, Freud, Friday, Fritz, Frog, Froggy

G

Gaffer, Galileo, Gambler, Garfield, Garfunkel, Garp, Gaspar, Gator, Gatsby, Gavin, Gaylord, Gecko, General, Gennie, George, Geronimo, Ghost, Gianny, Gideon, Gillian, Gin, Ginger, Gitte, Gizmo, Gobble, Goblin, Gogu, Goliath, Golum, Gomer, Goober, Gooch, Goofy, Google, Gopher, Gordo, Gordo, Gordon, Gorilla, Gorky, Governor, Grace, Greystoke, Grits, Grivei, Grizzle, Grizzly, Groom, Groover, Grouncho, Grumpy, Guido, Gulliver, Gun, Guppy, Guru, Gussie, Gusy, Gyddy

H

Handsome, Hanno, Hansel, Happy, Hardy, Harley, Harold, Harpo, Harrison, Harry, Harvey, Hasser, Hawk, Hawkeye, Heathcliff, Hedgehog, Hercules, Herman, Hermes, Hermit, Hero, Hershey, Hickory, Hindu, Hippo, Hoagie, Hobbit, Hobo, Hommer, Honky-tonk, Hooch, Hoodlum, Hook, Hooligan, Hoover, Horace, Horatio, HotDog, Houdini, Howard, Howie, Howler, Huck, Hudson, Hugo, Hulk, Humphrey, Hunky, Hunter, Hurricane

I

Iago, Ian, Iarbas, Ibis, Iceberg, Icelus, Icky, Icon, Ida, Idabel, Idea, Idola, Idris, Ignatius, Ike, Ilene, Ilia, Illiad, Illusion, Illy, Ilona, Ilse, Immanuel, Immy, Implorer, Ina, Indi, Indiana, Indie, Ines, Inferno, Ingrid, Inspector, Ira, Irene, Iron, Isaac, Isabel, Isadora, Ishmael, Ishtar, Isley, Ivan, Ivana, Ives, Izard

J

Jack, Jackpot, Jackson, Jade, Jagger, Jaguar, Jake, James, Jamie, Jamieson, Jasper, Jean, Jed, Jedi, Jeeves, Jekyll, Jelly, Jerky, Jerry, Jersey, Jesse, Jet, Jethro, Jim, Jimbo, Joe, John, John Boy, Joker, Jonathan, Jons, Josh, Joshua, Joy, Judd, Jude, Judge, Jughead, Julian, Jumbo, Junior, Jupiter, Jupiter, Justin

K

Kabora, Kaboum, Kabrio, Kadabra, Kadi, Kadja, Kaessi, Kaf, Kafra, Kahan, Kahlua, Kai, Kaijak, Kaïna, Kaisa, Kala, Kanta, Kara, Kate, Keanu, Kelly, Kennedy, Keno, Kentucky, Kenya, Kermit, Kevin, Kid, Kiki, Kilo, King, Kipling, Kit, Kliff, Kliffkool, Klyde, Koda, Konto, Koty, Kudo, Kuky

L

Lady, Laker, Lancelot, Larry, Lastun, Lawrence, Leo, Levi, Lewi, Lexis, Lilac, Limma, Lincoln, Linda, Lion, Lionheart, Lisa, Livingstone, Lord, Lottus, Louis, Lover, Lucy, Ludwig, Luky

M

Macho, Mack, Mackenzie, Macmillan, Maduro, Maestro, Maggie, Majestic, Major, Malcolm, Malt, Mambo, Mambo, Mammot, Marley, Marlin, Marmaduke, Marmalade, Mars, Maverick, Max, Maxi, Maximillian, Maxwell, Mayo, Melvin, Mercury, Mervin, Michael, Mick, Mickey, Midas, Midge, Miles, Milo, Miner, Missy, Mole, Molly, Monarch, Mongoose, Monk, Monkey, Monster, Montgomery, Monty, Moritz, Mork, Morris, Mortimer, Mouser, Mozart, Muddles, Murphy

N

Nabor, Nacho, Nack, Naïade, Naica, Naila, Naim, Naima, Nais, Naïtica, Nakao, Nakieta, Nala, Nalok, Nalva, Nana, Nandel, Nandila, Nane, Nanto, Napoleon, Nappy, Neige, Neil, Nelson, Nemo, Neptune, Nero, Neville, Nicholas, Nick, Nifty, Niger, Niko, Nippon, Noah, Noel, Novella, Nugget, Nunu, Nymphe

O

Occia, Ocki, Odana, Odas, Odeo, Odie, Odillo, Odina, Ogie, Ohry, Oka, Okay, Okki, Olena, Olinde, Olivia, Olivier, Olla, Olly, Omer, Onex, Onka, Onny, Orex, Oria, Orion, Ork, Orpheus, Ortega, Orzon, Oscar, Osiris, Osko, Osrina, Ossy, Otell, Otello, Otto, Ouragan, Ox, Oxie, Oxy, Oz, Ozzie

P

Pabsi, Pacha, Paco, Paddie, Padjo, Pado, Padou, Pako, Paloma, Paly, Pan, Pandor, Papik, Paradise, Paters, Patrick, Patton, Paul, Paulie, Peaboy, Peanuts, Pearl, Peddler, Peewee, Penguin, Penn, Permond, Perseus, Peter, Petra, Phantom, Pharoah, Phoenix, Picasso, Piedmont, Pier, Pierre, Pif, Pillot, Pinto, Pip, Piper, Pistol, Pitty, Plato, Plecki, Ploum, Pluto, Poet, Pogo, Poindexter, Poker, Pongo, Pooh, Popeye, Porkchop, Porter, Potter, Pretty, Primo, Princess, Puffy, Puggy, Pukka, Pumba, Pumpkin, Pyn

Q

Qalos, Qanda, Qenni, Qondor, Qora, Quack, Quad, Quadro, Quaff, Quanter, Quark, Quarlos, Quax, Quayle, Queasy, Queen, Queeny, Quella, Quennel, Queno, Quentin, Querida, Quest, Quibble, Quick, Quickie, Quico, Quid, Quidam, Quiet, Quilt, Quintessa, Quiqui, Quirina, Quirk, Quizzie, Quota, Quoth

R

Rada, Radi, Raf, Rafale, Rafka, Rags, Raiza, Rajah, Rambo, Randy, Ranger, Ranger, Rangoon, Rank, Raskan, Rasputin, Rawette, Rayn, Reeves, Reggy, Reia, Reima, Reinbert, Relly, Remington, Renee, Renegade, Renzo, Repo, Reuben, Reve, Rex, Rexy, Rezia, Rhett, Rhino, Ricky, Riff, Rifle, Rigby, Rika, Riley, Rilka, Ringo, Ripley, Rips, Risa, Rissy, Rita, Riva, Rob, Robby, Robert, Robinson, Rocco, Rocket, Rocky, Rodney, Rogue, Rojo, Roman, Romulus, Ron, Ronco, Ronna, Rookie, Rooster, Roscoe, Rothschild, Rover, Roxina, Roxy, Roy, Rudolph, Ruffian, Rufus, Rugby, Rumble, Runner, Russ, Rustine, Rusty, Rux, Ruxi, Ryane, Ryno

S

Sadie, Sam, Sammy, Sandy, Sasha, Scooby, Scooter, Scorpio, Scot, Scotch, Scotty, Scoundrel, Scrooge, Senior, Sergeant, Seth, Shah, Shalimar, Shane, Sharp, Shasta, Sheik, Shelby, Shelly, Shep, Sheriff, Sherlock, Shoeless, Shogun, Shooter, Shorty, Sidney, Siegfried, Sigmund, Simba, Simon, Simpson, Sinatra, Sinbad, Sinclair, Singer, Slugger, Smoke, Smokie, Sneezy, Snooker, Snoopy, Socrates, Soldier, Sophie, Sorcerer, Sparky, Speed, Spence, Spider, Spike, Spock, Spook, Sport, Sprite, Squirt, Starsky, Steed, Stephen, Sterling, Steven, Sting, Stinker

T

Taffy, Tag, Tasha, Ted, Teddy, Tennyson, Terror, Terry, Thalia, Thatcher, Theo, Theodore, Theosy, Thinng, Thomas, Thumpers, Thunder, Tigger, Titan, Titus, Toad, Toby, Tom, Tomahawk, Tommy, Topper, Tornado, Trailblazer, Tramp, Trhief, Tricky, Tristan, Trojan, Troll, Trouble, Trout, Truman, Trump, Tsar

U

Uba, Ubizza, Ufa, Ukita, Ulkus, Ullie, Ulmo, Ulysses, Umax, Umelli, Ummi, Unaghi, Unde, Undini, Ungana, Unix, Unna, Unny, Upsa, Ural, Urane, Urbano, Urbi, Uriell, Urmi, Urmuz, Ursa, Usara, Uscha, Uschie, Usia, Uska, Utaka, Utch, Utte, Utti, Utzi, Uxie, Uza, Uzou, Uzzi

V

Vail, Valdemar, Valdez, Valentina, Valentine, Valentino, Valerie, Valli, Vallorie, Vamp, Vance, Vanda, Vanessa, Vanilla, Vega, Vegas, Veggie, Venetta, Venice, Venus, Verdi, Verdon, Vernice, Veron, Verona, Veronica, Vertigo, Vesta, Veteran, Vex, Vica, Vicky, Vico, Victor, Victoria, Victory, Vidal, Vidor, Violet, Vogue, Volare, Volta, Vonce, Vonnegut

W

Wacco, Wacky, Wags, Waika, Waker, Waldo, Wali, Wallace, Wallet, Wallflower, Wallima, Wallys, Walter, Wandor, Wanika, Wanja, Warrior, Watery, Weasel, Weaver, Weenie, Wella, Wellington, Wesley, Whiskey, Wickie, Widget, Wilbur, Wilfred, William, Willie, Willow, Willy, Wilson, Wimpy, Winner, Winston, Winthrop, Wizard, Wolf, Wolfgang, Woodstock, Woody, Woofer, Wooster, Wordsworth, Wowzer, Wrangler, Wrigley

X

Xafie, Xanadu, Xandel, Xanter, Xanthie, Xavier, Xeda, Xelima, Xelli, Xena, Xendi, Xene, Xenia, Xeniana, Xenon, Xenzi, Xeo, Xera, Xeres, Xero, Xetty, Xia, Xida, Xiena, Xilke, Ximena, Ximo, Xin, Xista, Xit, Xiva, Xo, Xoltan, Xome, Xorry, Xoto, Xybitzy, Xyper, Xyro, Xytta

Y

Yaakov, Yacker, Yackomo, Yadde, Yago, Yambo, Yana, Yannek, Yaphe, Yarnie, Yaro, Yaz, Yda, Yelena, Yeller, Yen, Yen, Yena, Yepa, Yesterday, Yeta, Yichi, Ynka, Yo, Yogi, Yoke, Yoko, Yolana, Yolande, Yona, Yonder, Yoola, Yorga, York, York, Yosemite, Yourie, Yrian, Ysanne, Yssel, Ytor, Yuki, Yunior, Yuppie, Yuppie, Yuri, Yvette, Yvonne

Z

Zabrina, Zacary, Zacharias, Zacherl, Zack, Zada, Zadie, Zaida, Zaki, Zaky, Zalla, Zama, Zantis, Zapette, Zara, Zarra, Zarro, Zazie, Zazu, Zebo, Zeck, Zed, Zeder, Zeff, Zeitz, Zella, Zenab, Zene, Zenith, Zentu, Zeppo, Zesta, Zeus, Zia, Ziggy, Zoe, Zola, Zoltan, Zonk, Zori, Zorn, Zoukie, Zowie, Zoya, Zucker, Zuper, Zurich, Zylon.

| cryssa a răspuns:

Eu am un bichon maltese si il cheama Rinolaughing:X:X
chiar i se potriveste:X

| abernader a răspuns:

"Bobo",imi pare un nume potrivit pentru un bichon.

| PinkDea a răspuns:

Lucky

| DothGirl a răspuns:

Cine are cont pe stardoll pe care nu se mai joaca?

| D3utzaD3d3 a răspuns:

Ai putea sa ii pui numele cookie sau miky sau puffy
si atatea idei am ...depinde de tine

| JusTMeEmmY a răspuns:

Nero... love struck Cel mai dragut nume pentru un pui big grinbig grinbig grin

| ginamagheru a răspuns:

Rockylove struck

| vanesaandra a răspuns:

Biju Rexi Maxi ABEL BEN OTTI RABI JACK Mai vrei poti sa iti dau inca o mie

| licurici13 a răspuns:

Happy, Puffy, Benjamin, Max

| anonim88865676545 a răspuns:

Buna,si eu o sa-mi iau un bichon si eu zic sa ii pui numele: Ruby,Max,Icey,Fluffy,Puffy,Nicky,Micky,Nucky, Lolly, Noxy, Doxy, loco.

| Mosulet_Elena_1998 a răspuns:

Buna.Şi mie imi plac mult bichonii.Numele care ti-l recomand esteToto.Mie imi place foarte mult.Il poti alinta cu o porecla draguta cum ar fi Toti. Sper ca ti-am fost de ajutor.Paaa

| Mosulet_Elena_1998 a răspuns:

Buna.Şi mie imi plac mult bichonii.Numele care il recomand esteToto.Mie imi place foarte mult. Poti alinta catelul cu o porecla draguta cum ar fi Toti. Sper ca ti-am fost de ajutor.Paaa

| Mosulet_Elena_1998 a răspuns:

Buna.Şi mie imi plac mult bichonii.Numele care il recomand esteToto.Mie imi place foarte mult. Poti alinta catelul cu o porecla draguta cum ar fi Toti. Sper ca am fost de ajutor.Paaa

| AnonimulXYZ_2501 a răspuns:

Poti sa-i pui numele Spayky,Rexy, Pufy, Max.Credema am 4 caini acasa si ii cheama cum ti-am zis. daca vrei sa le pui si uh...