| ancuta286 a întrebat:

Mi-as dori foarte mult o soparla. Imi plac foarte-foarte mult cele Gecko. Problema este ca sunt insectivore și din cauza asta mi-ar fi greu sa dețin unul. Nu am un pet shop din apropiere de unde sa imi pot cumpăra constant insecte. Pe timpul verii nu ar fi ASA o mare problema, dar iarna da.
Este neapărat ca insectele sa fie vii? Singura varianta ar fi sa imi comand de pe cantități niște cantități mai mari de insecte...
Nu există vreo specie de Gecko vegetarian?
Nu știți vreo specie de șopârlă asemănătoare dar sa fie vegetariană?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Soparla vegetariana rolling on the floor cauta prin jungla amazoniana poate dai de una

| ancuta286 explică (pentru Catrice):

That's an inside joke.
Nu ajuți cu răspunsul tău.
Speciile precum Iguana verde sunt erbivore, dar eu prefer ceva de talie mică.
Dacă nu ai un răspuns concret(sau măcar pe aproape) la întrebarea pusă de o persoană, nu răspunzi.

| Catrice a răspuns (pentru ancuta286):

Tocmai ca alea de le țin unii drept companie papa carne. Multe specii sunt nedescoperite încă, poate găsești una pe placul tău în junglahee hee
Zicea unu' la TV acum ceva vreme ca ii da și carne cruda, bucatele mici sau cumpăra nu mai știu de pe unde insecte.

| Franchestine385 a răspuns:

Insectele se pot cumpăra online, există și mâncare speciala