| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce rasa este catelul meu.Cand avea 3 luni(varsta la care l-am luat) semana cu un Soricar iar acum cand are 1 an si 3 luni nu mai seamana cu un Soricar,adica are parul lung, nu seamana cu rasa care credeam ca este.Cred ca este o corcitura dar nu sunt sigura.Ati putea sa-mi ziceti ce rasa este?

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Daca e cel care apare in poza este un metis(corcitura) de pechinez. E foarte simpatic. Sa-ti traiasca!

32 răspunsuri:
| Dogyyy a răspuns (pentru niponX):

Am spus ca nu vreau sa-l castrez.De ce imi tot trimiti diferite motive pentru al castra? Cainii pot sa traiasca si fara sa fie castrati.Si inca odata nu vreau sa-l castrez.

| niponX a răspuns (pentru Dogyyy):

Acesta era sfatul meu, dragă...domnișoară sau cavalere. Dacă într-adevăr ții la animale, ai face totul spre binele lor. Dar unele persoane se simt jignite că vietatea de lângă casă nu are oo. îți dai seama. de asta se înmulțesc câinii bolnavi, aruncați apoi pe străzi. de asta adăposturile ajung la epuizare și nu tot mai mulți câini rămân pe dinafară. oare când vei înțelege că uneori trebuie să te gândești pentru binele lui, nu pentru mândria ta față de vecin. cum să ai un câine fără ale sale bijuterii. eu am încercat să îți explic ce rasă este și ți-am dat un sfat. dacă ție îți place să pui problema așa și să dramatizezi, ține strict de educație și deschiderea la lucruri noi și vitale.
fii fericită cu câinele tău!