| perytherm a întrebat:

Am o catelusa de talie mica ( soricar ) in varsta de 2 ani. Pe 5 mai 2010 a avut loc monta cu un catel de aceeasi rasa. Vreau sa stiu care ar fi semnele ca ar putea fi viitoare mama, si in caz ca ar fi, cand ar trebui sa fete? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| bunicuta55 a răspuns:

Gestatia la catele dureaza cca. 60 zile... daci ar trebui sa aiba burtica mare si in curand(maine, poimaine) sa fete...astept vesti bune!

1 răspuns:
| katala a răspuns:

In primul rand se ingrasa, mananca mai mult, devine mai sedentara (dar nu neaparat), iar in ultima perioada se maresc mameloanele; chiar inainte de a fata, devine mai agitata si nu isi gaseste locul