| Andrei_Claudiu_1971 a întrebat:

Buna
pana la urma m-am hotarat sa iau un mascul betta si 4 neoni intr-un bol
de 8.5l. E bine? Ce parere ai? Pestilor neon le trebuie mancare separat
ca si pestilor betta?

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

E ok, daca are 8 l bolul, nu le trebuie mancare separata, doar ca incerca sa le dai mancare cat mai diversificata ( gasesti multe sortimente la pet shop). Eu spre exemplu le dau dimineata si seara purici de balta si dupa-amiza tetra mi granule.

| Andrei_Claudiu_1971 explică:

Mersi
mult. Inca ceva zici sa le iau incalzitor si filtru? Ma gandesc ca nu
vor mai avea destul spatiu, exista si pentru boluri (mai mici)?