| Betta4ever a întrebat:

Bună.
Am un acvariu de 120litri.
Și ca pesti am un caras, 5 zebre, 5 tetra widow, 5 femele de betta, o molly balcon, o femela de platy, 3 neoni, 4 corydoras, 4 ancistrusi și cam atât.Alaltaieri a murit masculul de platy, iar ieri seara a murit un neon pentru ca erau 4.Idea e ca parametrii sunt în regula dar nu înțeleg de ce au murit.Masculul de platy era super mic și subnutrit iar acel neon era super decolorat și avea o curbura urata a coloanei, mereu stătea separat de ceilalți 3 și nu prea manca.Acum nu știu, va rog sa îmi spuneți de ce ar fi putut sa moara.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Auzisem că (scuze...) carasul când se imbată, face mare tămbălău.

| Betta4ever explică:

Scuzați ca în anumite locuri sunt greșite scris dar site-ul a facut asa zisele modificări ca să facă postarea corecta dar mai degrabă a făcut-o praf