| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Recent, am adoptat un câine găsit - am observat că uneori acesta "sughiță" (nu știu cum altfel aș putea descrie, seamănă cu sughițul unui om).
Oare care este cauza? Paraziți interni sau altceva? Despre ce boală ar putea fi vorba, dacă chiar este o boală?
Este ceva transmisibil? (La alte animale, om?)
Care este tratamentul pentru această problemă?
Ați întâlnit această problemă și voi la patrupezii voștri?
Câinele încă nu are vaccinurile făcute (urmează) și urmează desigur deparazitarea internă! (DRONTAL), Ajută?

Răspuns Câştigător
| MariaEElena0505 a răspuns:

Daa. Catelusa mea sughița uneori. Era răcita in gât. rolling on the floor) I-am dat sirop și i-a trecut. Ma rog, unii dughiță pur și simplu..ca oamenii. Deci, ai putea sa mergi la un veterinar cu cățelul tau, însă cel mai probabil n-are nimic..sau nimic grav. Stai linistita. ‘)

| anonim_4396 explică (pentru MariaEElena0505):

Ce sirop? (numele produsului!) Pentru câini sau pentru oameni? happy

| MariaEElena0505 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este special pentru caini. Însă in afara de asta, am dus-o și zilnic pentru injecție. Puteam sa-i dau acasa un fel de antibiotic gen..augmentin pentru noi. însă catelusa mea nu prea se împăca bine cu pastilele, in sensul ca efectiv nu le ia. ‘))
Însă cel mai bine te duci la un medic veterinar. Crede-ma. Este cea mai buna soluție. ‘)

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Dacă e maidanez poate avea "de toate" așa că mergi la veterinar cu el! Are nevoie de vaccinuri și deparazitare!

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Salut! happy Un medic veterinar poate fi în cea mai mare măsură să își dea cu părerea. Sănătate multă! happy Răspuns câștigător? big grin