| Giurgiu_Georgiana_2000 a întrebat:

Buna, recent am primit o pisica, are aproximativ 3 luni. Asta e a doua zi de cand e aici (mai exact la apartament la etajul 4), nu stiu cum a fost inainte sa vina,dar începe sa se comporte ciudat. I-am facut baie ieri, i-am dat sa manance peste si lapte (specific asta in cazul in care asta e problema),mâncarea a fost cumpărată ieri. Se scarpina dupa urechea dreapta (doar acolo )si tremura excesiv. Totusi scaunul este solid,doarme mult,mananca moderat, se joacă si se alinta ca o pisica normală.
Nu stiu ce sa fac,as vrea sa stiu ce are, sa merg cu ea la veterinar? Nu cred ca e vaccinata (avand in vedere ca e inca pui), este mascul si are o greutate moderată.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-o la medic ca i-a intrat apa in ureche si se poate infecta.
Cand faci baie la pisici si caini, ai grija ca niciodata sa nu le dai cu apa in urechi!

| Yurisa a răspuns:

Eu zic sa mergi cu ea la veterinar.
De asemenea, nu cred ca e bine sa hranesti o pisica asa de mica cu lapte care nu este de la mamă. Mai ales cel de vaca! De ce? Pentru ca are lactoza si majoritatea pisicilor (nu toate) au intoleranta.
Ai grija ca pisica sa aiba o temperatura normala, ma gandesc ca asta ar fi cauza frisoanelor. Am trait cu pisici in casa de cand m-am nascut, dar cea mai buna idee e ca un specialist sa te ajute!
Sanatate!

| Sebastyan122 a răspuns:

Poate frica și neobisnuinta ca nu stă lângă mama sa! În cel mai mare caz! Ar trebui sa mergi cu ea la veterinar sa o controleze! Cum îi dai pestele? Sa nu îi dai tot pestele ci bulițele luate din acel peste adica: iei niște bilete mici din el și îi le dai nu tot! Sper ca o sa Îți fie decolorat! Îmi pare rău dacă nu ai înțeles sad nu știu sa explic Bine!

| zislionelmessi a răspuns:

Vin-o la mine, am un motan.

| Yaro_Kovalchuk_2001 a răspuns:

Ii este dor de casa asa am patit cu cainele meu

| Gabriela_Gabi_1999 a răspuns:

Du-te la veterinar neaparat. Este posibil ca atunci cand i-ai facut baie sa ii fi intrat apa in ureche si se imbolnaveste. Face otita. Neaparat la veterinar. Nu te costa mult