| Lexus_Paralex_1965 a întrebat:

(Ajutor!)Ieri dimineata mi-a sarit pisica pe geam(stau la etajul 4),
Nu am observat ca lipseste decat peste cateva ore.Am cautat-o toata ziua si am cautat si cand se facuse intuneric,in locul unde a aterizat am pus niste mancare, nisip de pisici si un tricou(pisica obisnuia sa doarma pe tricourile mele), mancarea a fost mancat (nu stiu daca ea sau o alta pisica a mancat ).Am mers acolo pe la 4 dimineata sa vad daca doarme pe tricou dar nu era acolo,am mai iesit sa o caut si de dimineata dar nimic. Ce ar trebui sa fac? Va veni ea inapoi? Pisica nu a iesit din bloc aproape deloc, decat cand o duceam la vaterinar si era foarte speriata sa iasa. Va sti sa vina inapoi singura? Cum sa o gasesc? Va rog ajutati-ma cu orice sfat.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate s-a pierdut, atata timp fara sa vina acasa dar e nebuna sa sara de la 4 nu prea are cum sa fie in viata. Doar daca a mancat-o un caine maidanez.

| rapp2020 a răspuns:

Ar trebui sa continui sa o cauti, si sa stai prin apropierea blocului, sa pooate veni si inapoi in caz ca te vede.

| K0sti a răspuns:

Camera de supraveghere cu detectie de miscare! happy

| Elly2013 a răspuns:

Sunt multe modalitati. poate cineva a gasit-o si o fi crezut ca este o pisica fara stapan si a luat-o acasa. Poate pisica a murit(nu se stie) si a fost dusa undeva(.), poate s-a pierdut, poate cauta drumul spre casa, doar ea stie ce i s-a intamplat (:]]).Nu-ti fa griji de ea, daca este pisica descurcareata se va intoarce acasa.Eu zic sa pui si niste postere cu o poza a pisicii, poate unii oameni au vazut-o.fa ce crezi tu ca e mai bine.hee hee
Sper c-am fost de ajutor.