| Amariei_Adriana_1972 a întrebat:

Buna seara, am nevoie de ajutor: am un papagal Aratinga Jandaya, caruia I-au cazut toate penele din coada. Zbura liber prin casa, asa cum face de obicei, si pur si simplu I-am gasit tate penele din coada (8 pene lungi ) pe podea in hol. M-am panicat, dar constat ca papagalul poate zbura in continuare, nu pare sa aiba problem de echilibru, si in afara de faptul ca pare speriat de aceasta patanie, nu vad altceva in neregula. Totusi, nu cred ca este ceva normal.
O parere/ staf va rog?

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nu este normal, du-l la un veterinar, probabil are lipsa de vitamine.