| SLv_Mocanu_1994 a întrebat:

Nimfei mele i-a cazut efectiv coada... adica toate penele cozii au cazut... celelalte pene de pe corpul ei nu cad au cazut doar cele ale coziii.Nu este din cauza ca am traso eu de coada sau chestii genu asta pentru ca nu am facut-o
PS:Nimfa este pui

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păsările îşi schimbă penele o dată sau de două ori pe an (năpârlirea). Acestea sunt perioade solicitante pentru organismul păsării, de aceea trebuie să îi completaţi hrana cu suplimente vitamino-minerale.