| VizireanuMihai a întrebat:

Bună seara! Am o mare problemă. Am niște porumbei voiajori iar vecinul meu continuă să îmi ia din iei. Porumbei mei zburau cu al lui dar niciodata nu s-au dus la crescătoria vecinului. Am văzut ca astăzi porumbei mei erau închiși în voliera lui iar când mă duc la el spune ca nu știe nimic. Mă puteți ajuta cu niște sfaturi. Până acum mi-a luat vreo 3 porumbei iar acum vreo 7-8 ani îi lua porumbei străbunicul meu.

Răspuns Câştigător
| MrAM a răspuns:

Daca porumbeii se duc de buna voie, consider-o ca favoare. Daca i-a furat poti face plangere la poliție pe motiv de furt daca nu te poți intelege cu el sa-i returneze. Aici trebuie sa fii capabil si sa demonstrezi ca au fost ai tai.

1 răspuns:
| HUAWEHUAWE a răspuns:

Marcheaza-i