| AlexMax768 a întrebat:

Bună seara, as vrea sa știu cum sa scap de stuful de pe marginea unui lac, este întins pe toata marginea lacului și este neplăcut pentru pescuit, și cum pot sa scap de asemenea de iarba marina din apa deoarece nu este lacul meu sa-l repopulez cu crap, ma refer la vreo soluție ceva dacă exista. Acum are foarte putini carasei mici dintari și somotei africani și 2 3 crapi chinezești mai mari dar foarte rar se arata. Mulțumesc

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu ai ce face decat sa il tai. Daca ai avea un tractor sau excavator ar fi o solutie excelenta. Cat despre popularea unui lac ce nu este al tau si neimprejmuit imi pare o solutie proasta.

| AlexMax768 explică (pentru Salontanul):

M.am exprimat greșit, ma refeream la negație adică nu vreau sa.l repopulez cu crap deoarece nu este al meu

| Codrinn69 a răspuns:

Nu-ti recomand sa populezi un lac care nu-ti apartine. Iar despre stuf, dupa cum ti-a spus si Salontanul nu ai ce sa-i faci decat sa-l tai.

| AlexMax768 explică (pentru Codrinn69):

M.am exprimat greșit, ma refeream ca din moment ce nu este al meu nu vreau sa.l populez și nu vreau nici sa dau foc, și încă ceva, cu ce as putea sa.l tai stuful