| Roxanamihaela25 a întrebat:

Buna seara,cătelul meu de azi dimineață are capul penisului iesit afara si este foarte agitat, de obicei el nu statea atat intr-o erectie...ce poate fi?

7 răspunsuri:
| Roxanamihaela25 explică:

Învata sa te exprimi.

| gigite a răspuns (pentru Roxanamihaela25):

Poate nu s-a multumit cu (papy) mancare ce i-ai (yay ) dat, nu i-a placut... tot - ha! ha! ha 1

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu-i ceva normal. Du-l la un veterinar bun, mâine dimineață, dacă vezi că starea lui nu s-a modificat.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Priapism

" Un mascul al carui penis este expus si nu poate sa si-l retraga inapoi in preput (o zona acoperita de par care, de obicei, acopera penisul) sigur are probleme de sanatate. Daca catelul are incercari continue, dar fara a reusi sa evacueze urina, sau in urina este prezent sangele, plange sau scheauna in timp ce incearca sa urineze are sangerare in zona urinara sau genitala nu ezitati si adresativa medicului."

http://ro.yourpetsbestfriends.com/le-priapisme-chez-le-chien

| IonutCG90 a răspuns:

Buna seara. Hmm oare ce poate fi? big grin

| darrio2007 a răspuns:

Dar vad ca il urmaresti cum sta si cand este in erectie. E primavara, toti cainii isi cauta partenere in perioada asta. Mergi la un veterinar cu el.

| Sanziana88 a răspuns:

Cel mai probabil a simtit o catea in calduri din apropiere, este ceva natural, dar dupa cum au mai spus si altii, ar fi bun un veterinar.

| Donsavas a răspuns:

Sa i dai anticonceptionale pentru câini. Se dau si la masculi. Sunt femelele in calduri si de aia se agita el in perioada asta dar trebuie castrat chimic o perioada.