| phlo90124 a întrebat:

Buna seara, nu sunt sigur daca e locul potrivit unde sa intreb dar, am o bicicleta Giant Terrago ( fara suspensii ) si as vrea sa imi cumpar o furca cu suspensii. Se poate realiza asa ceva? trebuie sa imi schimb si ghidonul? Multumesc mult

1 răspuns:
| Rau1Alberto a răspuns:

Salut,
Daca vrei sa-ti pui o furca intai trebuie sa vezi de cati ti gatu de la cadru, adica lungimea unde intra furca. Poate fi de 2 feluri subtire de 1 sau normal de 1.1/8
Asta o poti afla doar la magazinul de biciclete de la tine din judet sau sa te uiti pe net ce furca ai si sa vezi ce diamentru are gatul.
Ghidonul nu trebuie schimbat, poate daca ai o furca de aia mai veche cu gat de 1 si pipa(chestia care sustine ghidonu)de xc, poate trebuie, dar ghidonu nu.
pentru mai multe detalii si informati, fa-ti cont pe www.dirtbike.ro si intreaba experti.
succes!