| Sandu3 a întrebat:

De curand mi-am luat o bicicleta noua, dar sunt un profan incepator in ale bicicletelor.In sensul ca stiu sa merg dar la"tehnic"nu stau bine deloc.Deci,doar cine stie sa-mi raspunda.Intrebarea este:ghidonul sau furca(cum zice producatorul)se poate regla mai sus sau mai in jos la fel ca saua, sau nu? Pentru ca am vazut ca toate modelele actuale au in fata o saiba mare si ma intreb daca e pentru reglaj sau doar pentru prinderea ghidonului de cadrul bicicletei.Deci pot urca un pic mai sus ghidonul sau e fix? O seara buna tuturor.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Saiba este pentru a intari suspensia sau sa o inmoaie si sa se miste ca un arc.

| sierra1 a răspuns:

Dă-ne o poză să știm cu ce avem de-a face

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ar fi trebuit sa primesti o carticica impreuna cu bicicleta; acolo ar trebui sa fie si micile reglaje posibile, care sa le faca utilizatorul

| Elena9328 a răspuns:

Atât ghidonul cât și frânele se pot schimba în funcție de preferințe.

| Alfred0703 a răspuns:

Se poate schimba, dar la majoritatea trebuie sa cumperi
"inele/spatiatori" de diferite marimi ca sa iti poti ridica ghidonul.