| Carp_Gabriel_1986 a întrebat:

Un unchi de-al meu dintr-un sat de prin Moldova, m-a sunat sa-i cumpar Bromexyl 3+. Cica sunt niste pastile care calmeaza vitele in calduri, ca sa linisteasca viteii care vor sa le incalece pe vaci big grin.
Intrebarea mea.
Ati auzit de acest medicament sau de vreun alt medicament care ar ajuta la problema viteilor?
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Desi nu am auzit, numele e promitator. Elementul numit Brom are acest efect.

| Carp_Gabriel_1986 explică (pentru minrest):

Am cautat pe internet dupa denumirea acestui presupus medicament, dar nu am gasit nimic.

| minrest a răspuns (pentru Carp_Gabriel_1986):

Intreaba la farmacia veterinara. Sa nu crezi ca doar ce e pe net exista. Un medicament pentru calmarea excitatiei sexuale la vaci e firesc sa contina brom.