| Chøço a întrebat:

Stau la bloc si am doua pisici. Una este mai tanara [ 2 ani ], iar cealalta mai batrana [ 13 ani ]. De fiecare data, pisica mai tanara il ataca pe cel de 13 ani, sare sa-l muste si alte chestii din astea. Ce este de facut? De ce sare sa-l bata? Vreau raspunsuri. puppy dog eyes. Funda.

4 răspunsuri:
| CoCoPitikA a răspuns:

Buna! Eu nu iti pot da un raspuns nemaipomenit, dar se bat datorita teritoriului. Cea "mica " vrea sa ii ia locul ceei mai batrana, dar acea batrana nu renunta! e bine sa ai grija sa nu se loveasca mai rau. Nu stiu, daca le bati nu e cel mai bun raspuns, e bine sa le ei pe amandoua in brate sa le rasfeti, sa le dai mancare, dar ele sa nu realizeze ca stau asa aproape! Incearca sa faci asa mai mult timp. Daca se bat e bine sa intervii, adica sa le desparti si sa le certi. Daca nu merge asa e bine sa intrebi un specialist, sau sa citesti o carte pentru dresaj. Succes! Funda? :* happy

| me92 a răspuns:

Buna! poti sa-mi spui ce sex au pisicutzele? oricum, cred ca e vorba de dominanta, pisica tanara incearca sa domine pisica batranahappy

| Chøço explică (pentru me92):

Ambele sunt de sex masculin.

| me92 a răspuns (pentru Chøço):

Atunci e ce am zis eu, e vorba de dominanta, pisicu tanar vrea sa il domine pe cel batran