| Si_Nicoleta_Christian_1995 a întrebat:

stie cineva cat costa cupajul urechilor unui cane corso in Iasi?

3 răspunsuri:
| EkToR a răspuns:

Imi pare rau pentru tine dar nu mai ai voie sa faci acest lucru, puteai sa o faci acum 2-3ani cand nu era pusa lege si eu am un cane corso si am fost la medic si a spus foarte clar ca nu pot sa fac acest lucru doar daca cainele are peste 2-3ani cand nu era legea deci nu poti face acest lucru...mai ales daca te duci la concursuri sau evenimente canine, Mie mea zis ca daca doresc asa mult imi face cupajul dar nu trebuie sa zic unde am facut...mea explicat ca nu te va opri un politist pe strada sa te intrebe de varsta cainelui dar oricand daca ai un control din partea politistului sa vada carnetul de sanantate daca are chipul si tot ii bate la ochi ca are urecile si el are gen un an si poti risca o amenda si catelu totodata.

| Si_Nicoleta_Christian_1995 explică (pentru EkToR):

Stiu ca nu se poate, este ilegal, dar am intrebat, poate stia cineva cat costa, am aflat pana la urma multumesc

| InimioaraTePupă a răspuns:

Nu e bine sa tai urechile unui caine ca ii doare foarte tare : e ca si cum iti taie cineva tie urechile. Gandeste-te la asta.