| Cookie28 a întrebat:

Stiti cumva daca pe telefonul Samsung Galaxy Ace funtioneaza jocul "Temple run" pentru ca am auzit fel si fel de pareri. unii zic ca nu merge altii ca da..Multumesc anticipat!
P.S-Dau vot si funda!

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

In primul rand temple run este un joc universal care ar trebui sa functioneze pe toate telefoanele android.
In cazul la Samsung galaxy ace trebuie o imagine anume instalata, adica o imagine pentru procesorul vostru Armv6, daca ai aceasta imagine instalata atunci iti va functiona
o poti downloda de aici
http://en.games-for-android.com/......e-run.html
o introduci in telefon cu ajutorul cablului usb si o instalezi

| Cookie28 explică (pentru panther2007):

Inca nu am achizitionat acest telefon insa in viitorul apropiat doresc sa fac acest lucru...si de aceea am curiozitatea aceasta fiindca unei colege ii merge si pe net unii spun ca merge altii ca nu.

| panther2007 a răspuns (pentru Cookie28):

Pai hai sa iti explic eu mai detaliat cum sta treaba.
Cei care au downlodat de la inceput aplicatia din google market
au avut noroc sa downlodeze imaginea pentru procesorul lor, dar cum aplicatiile se updateaza au schimbat si configuratia procesorului si cine downlodeaza acum aplicatia din google market si are un Samsung ace nu o sa ii functioneze.

| Cookie28 explică (pentru panther2007):

Daca incerc sa il downloadez de pe liknul primit de la tine va merge?

| panther2007 a răspuns (pentru Cookie28):

Da iti va functiona asta daca downlodezi versiunea Armv6

| Cookie28 explică (pentru panther2007):

Va afecta telefonul cu ceva?
Dar celelalte jocuri "Subway Surfers" si altele vor merge?

| panther2007 a răspuns (pentru Cookie28):

Nu iti afecteaza cu absolut nimic telefonul si asta pentru ca aplicatia este facuta special pentru tehnologia telefonului tau adica Armv6....cat despre celelalte jocuri nu am idee daca iti vor functiona dar poti incerca!

| Cookie28 explică (pentru panther2007):

Eu doresc sa achizitionez telefonul mai mult petru jocuri wi-fi si camera foto de 5mp..si am inteles ca are android Gingerbread sau asa se numeste procesorul?

| panther2007 a răspuns (pentru Cookie28):

Gingerbread este versiunea de android in sinea sa.
Tehnologia procesorului este Armv6.
Cat despre jocuri o sa iti ruleze cateva nu toate, in mare parte o sa iti ruleze jocuri care nu cer multe resurse grafice si resurse ram inclusiv procesor.
De curiozitate intreb care e suma de achizitionare a telefonului?

| Cookie28 explică (pentru panther2007):

Am vazut preturi intre 572, 22 RON - 1.050 RON

| Cookie28 explică (pentru panther2007):

Wi-fi merge corespunzator? in rest telefonul este bun? Nu doresc sa cheltui asa o suma aiurea!

| panther2007 a răspuns (pentru Cookie28):

Atat costa un Galaxy Mini? Sincer costa cam mult si nici nu prea merita, la bani asta-i iti poti lua un P4 sau un P5 quad care e mai bun de o mie de ori

| Cookie28 explică (pentru panther2007):

Galaxy ace nu galaxy mini

| panther2007 a răspuns (pentru Cookie28):

Nu conteaza tot e mult...iti recomand sa cauti mai multe detalii despre telefoane android cu siguranta o sa gasesti un telefon mai bun de cat ace la acelasi pret

| Cookie28 explică (pentru panther2007):

Mie initial imi place design-ul..doresc sa ma informez si cu privire la wi-fi daca merge sau nu.

| Cookie28 explică (pentru panther2007):

Wi-fi e de calitate?

| panther2007 a răspuns (pentru Cookie28):

La wi-fe totul tine de retea nu de telefon, asa ca nu ai de ce sa iti fac probleme wi-fi de pe telefon functioneaza bine

| Cookie28 explică (pentru panther2007):

Deci sunt nedumerit... daca o sa iau jocul de pe linkul tau va merge? eu as opta si pentru un Sony Xperia J dar parca mai mult imi place galaxy! straight face chiar nu stiu ce sa fac!

| panther2007 a răspuns (pentru Cookie28):

Daca ai un prieten ce are Samsung galaxy ace pune-l sa downlodeze jocul si sa il instaleze de pe link-ul ce ti-l-am dat eu, vei observa singur ca jocul va functiona in parametri normali.
Cat despre telefoane cel mai bine ar fi sa le compari din punct de vedere al performantelor(memorie interna, viteza procesorului si marimea acestuia, memorie ram, placa video, camera foto/video) si alege-l pe cel mai bun!

| Cookie28 explică (pentru panther2007):

Nu stiu care telefon sa il aleg.Problema de pret nu e doar ca seamana foarte mult...as alege xperia dar si ace! sad

| panther2007 a răspuns (pentru Cookie28):

Fa o comparatie intre cele doua telefoane si alege-l pe cel mai performant

| Cookie28 explică (pentru panther2007):

Nici de memorie nu e problema pentru ca am acasa un card de 8GB...dar totusi daca spui ca va merge temple run pe Ace o sa imi iau Ace!

| panther2007 a răspuns (pentru Cookie28):

Nu trebuie sa iti iei un telefon doar pentru ca merge nu stiu ce joc pe el.
Inainte de a iti lua un telefon trebuie sa ii gasesti un rival competitiv
sa faci o diferenta intre cele doua modele
si sa il alegi pe cel mai bun
cat despre memorie
se pune problema cam asa
unu din ele poate sa aiba o memorie ram mai mare
si unu mai mica
iar daca nu stai sa faci comparatia asta intre ele
posibil sa iti iei telefonul care nu are destui ram
si o sa incepi sa regreti alegerea facuta.
Dar uite am sa fac eu intr-o zi comparatia pentru tine!

| Cookie28 explică (pentru panther2007):

Multumesc mult! esti foarte amabil, am intrat pe GSM arena si am comparat cele doua telefoane la camera foto la tester.Ace are o claritate mult mai buna fata de Xperia.Eu as dori sa achizitionez un telefon in principal pentru camera iar apoi pentru celelalte abilitati ale lui.

| panther2007 a răspuns (pentru Cookie28):

Atunci tu stii mai bine ce sa iti cumperi, eu in mare parte imi achizitionez telefoane pentru performanta nu pentru camera, ca drept dovada am un Note2 da putine aplicatii care sa ii puna performantele in functiune asa cum trebuie

| Cookie28 explică (pentru panther2007):

Multumesc oricum pentru rabdarea acordata si pentru raspunsurile la problema mea! happy

| panther2007 a răspuns (pentru Cookie28):

Nu ai pentru ce daca mai ai probleme despre ROM oricand poti apela si te voi ajuta!

29 răspunsuri:
| Nope23 a răspuns:

Nu merge pe Galaxy Ace din cauza procesorului...Nu merge nici Temple Run 1 nici 2...

| Appedis a răspuns:

Nu merge.happy

| bmwpassion a răspuns:

Are o colega telefon identic (Samsung galaxy Ace) si nu ii merge temple run.