| Ale7900 a întrebat:

Bună, știți pe cineva care vinde Akita inu Japonez în Brașov? Vreau să-mi iau un mascul prin iulie, puiuții să se nască luna asta sau luna viitoare, pentru a avea măcar o lună jumătate când îl iau.
Mulțumesc!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

La doar 1 luna jumate, cainele are toate sansele sa moara, sau sa aiba un sistem imunitar deficitar, fiind mai tot timpul bolnav. De aceea este bine sa fie cumparat dupa 2. 5luni sau chiar 3 luni, cand au supt suficient lapte de la mama lor, avand sistemul imunitar sanatos si puternic, iar la varsta aia, stiind deja sa se hraneasca singur.