| Bia112036 a întrebat:

acum o luna mi-am luat un papagal nimfa femela! I-am luat o oglida speciala pentru ei, si sta mereu mereu langa ea si canta non-stop! Ar trebui sa ii i-au un mascul sau sa o las singura? Am citit pe net ca daca o las singura poate trai 25 de ani! Imi puteti recomanda si niste jucarii pentru ea? Dau funda! Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| ShamelessQboy a răspuns:

Dacă ai posibilitatea ar fi bine sa-i iei partener!

| Sketch2 a răspuns:

In primul rand, scoti oglinda treptat, fiindca el nu se recunoaste pe sine in oglina, si o considera o potentiala partenera. Indicat ar fi sa cumperi un partener/partenera.

| Criss_Crissty_1999 a răspuns:

Și eu am avut doi papagali.Nefiind foarte informată, la primul papagal i-am lăsat o oglindă. Peste 2 săptămâni a murit pentru că oglinda o stresa.A dat cu ciocul de oglindă de foarte multe ori până a murit, și a spart și oglinda.Și de atunci, la al doilea i-am luat un mascul, și am scos oglinda.Eu le-am luat ca u fel e legănuș..Cred că toți papagalii au happy