| IubescAnimalele a întrebat:

Am gasit de curand o pisicuta mica de vreo 2 luni care are conjunctivita. Am tratat-o, dar mama vrea sa o ducem inapoi pe strada. Eu vreau sa o pastrez. Cum o pot convinge? Funda! happy P.S: Scuzati categoria, nu am mai gasit "Hobbies and pets"

Răspuns Câştigător
| Allєє a răspuns:

Păi, spune-i mamei tale că promiți să ai grijă de ea, un animal are nevoie de afecțiune, spune-i că îi vei da mâncare tu, și vei avea grijă de ea.
Poți să ii cumperi și o jucărie.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ia-o in camera ta, si fa-i conditii ca la carte: fa-i dintr-o cutie joasa, ca o tava de cuptor, o litiera, si pune-i nisip special de la pet shop, in ea. Nisipul e in jur de 10 lei saculetul, si isi merita banii, ca absoarbe si mirosul.
Daca vad ai tai ca te-ai ocupat serios de pisica, le-ar fi mai greu sa o dea afara. Daca te rogi pur si simplu, nu dai nici o garantie ca te vei ocupa de ea.

| kar1GaNNN a răspuns:

Ii poti spune ca te-ai atasat de ea si vrei sa o pastrezi.

| DenissaRoxana a răspuns:

Daca nu te lasa sa o ti, pune anunt pe www.adoptiipisici.ro si o sa ii gasesti un nou stapan...nu o duce inapoi pe strada, te rog.
In rest, nu prea am idei cum o sa convingi pe mama ta. poate o sa rogi si sa ii zici ca iubesti pisica si o sa ai grija de ea.

| AnnAnonymous a răspuns:

Daca chiar nu o poti tine, decat sa o duci inapi pe strada unde ii va fi iar rau, mai bine da-o spre adoptie cuiva, care ar putea avea grija de ea