| anonim_4396 a întrebat:

am o catea bichon havanez si e insarcinata ce mancare credeti ca ar trebui sa-i dau? Granule sau conserve? Si ce fel?

4 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Sunt de acord cu ce a spus Marialoana, dar mai am ceva de adaugat. Ai grija sa ii acorzi mai multa atentie si sa ii dai sa manance mai mult si mai des ca sa ajunga si pentru ea si pentru mititei.
Succes!

| simina2000 a răspuns:

Da poti s aii dai orice de mancare acum ea trebuie sa manance mult si bine pentru ca dupa ce va fata nu va mai vrea sa manance si va sta numai cu puii ei asa ca e bine sa ii faci resurse din timp.Ea cand alapteaza slabeste.
Succes!

| MariaIoana a răspuns:

Ciorba nici vb, pentru ca nu e mancare pentru caini. Mancarea noastra nu e deloc sanatoasa pentru ei, deoarece e condimentata. POti sa ii combini boabe cu conserva, le amesteci si iese o delicatesa. Ambele sa fie de juniori pentru ca contin mult mai multe vitamine si fier, exact ce are nevoie o catea gestanta. Poti sa ii dai o data pe saptamana ficat de pui fiert, cam 300 de gr, tot asa amestecat cu bobite de juniori.Iti spun sa ii dai doar o data pe saptamana ficat, deoarece, daca exagerezi nu ii mai face bine, ci din contra... rau.
PS : Asculta; ma, deoarece si eu am bichon, si acum "am fost" la a 3 fatare happy
Bafta :happy

| GabyAdicaEu a răspuns:

Dai lapte cu menta, si ciorba, cat mai putine granule si deloc conserve, dar neaptarat lapte cu menta