| SamuraiX a întrebat:

am o catea pitbull, de 8 an si ceva si as vrea sa o dau la imperechere, se afla intr-o stare perfecta a sanatatii, in forma toate 100 %. Virsta nu poate fi o problema?

5 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

La 8 ani deja e tarziu. La varsta asta exista multe riscuri daca o mai imperechezi, iar cu cat o femela inainteaza in varsta devine infertila.

| viotedy a răspuns:

La 8 ani nu mai face pui.si daca face 1-2, nu de calitate.

| karsivan a răspuns:

Ba da este o problema, gandeste asa e ca si cum ar face copii o femeie de 50 ani cat de sanatosi ar fi?

| SirGilbert a răspuns:

Ba da!
Ca si la oameni varsta constituie un factor important in conceperea fetilor.
O catea de 8 ani o poti asemana cu o femeie de 50-55 de ani,care nu prea mai e in forma sa faca copii.
Cateaua va avea calduri, va ridica coada, insa puii nu vor mai aparea, sau daca vor aparea nu vor fii intr-un numar mic, cu sanse de 90% sa moara.
Catelele au randament maxim intre 1 an jumate si 6 ani!

| DianaGabureac a răspuns:

O poţi da, dar alege un mascul potrivit vârstei ei. Nu cred că va afecta ceva. Fundă?