| ileanaurs a întrebat:

am o catelusa, bichon maltez in varsta de 3 luni, astazi tineam mana ridicata de la cot, s a urcat in 2 labe se tinea de palma mea si a inceput sa miste din fund incontinuu.e posibil sa fie in calduri asa de la 3 luni?

Răspuns Câştigător
| Ademira a răspuns:

Nu. Daca da din fund si se tine de tine, nu e semn bun. Asta inseamna ca ea te domina pe tine. Trebuie sa o corectezi imediat si sa nu ii permiti sa mai faca. Atentie, sa o corectezi nu inseamna bataie.

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Nu are cum sa fie in calduri.
Cainii ajung la maturitate in jurul varstei de 1 an ( +/- catvea luni).
Apoi o sa intre in calduri din 6 in 6 luni cu o durata de 20 de zile.

| ILoveHandball a răspuns:

Nu,nu poate fi in călduri... Sigur avea chef de joacă