| DarkChocolate94 a întrebat:

Am o intrebare foarte importana, dar doar pt cei cu experienta proprie: cym este sa ai un caine in apartament? Si cam cat costa pe luna. Si puteti sa-mi spuneti si ce rasa aveti sau ati avut, si cum va descurcati cu catelusul. Cel mai complet raspuns primeste FUNDITA!winking woof

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Am crescut la apartament catelul din poza de profil.
L-am crescut de la 3 saptamani, la-am hranit cu pipeta, apoi a inceput sa manance.
Fiind rasa mica, nu am contorizat bugetul alocat lunar...
Cand iubesti cu adevarat un suflet nevinovat, crezi ca stai sa contorizezi bugetul?
Am avut grija sa il invatam afara sa isi faca nevoile si uite asa la 7 dimineata ne dadea desteptarea sa il ducem afara.
Acum situatia este alta, ne-am mutat la casa si ne-am marit familia laughing noi +3 caini.un lup/o corcitura si o pechineza, cel din poza nu mai este crying
O zi bunahappy

2 răspunsuri:
| Balazs_Pamela_1992 a răspuns:

Buna! Recunosc,ca nu pot spune ca mai am un caine,deoarece el a murit acum doi ani,era de rasa Ciobanesc German,o chema Laika si era o femela.

Acum la pretul lunar,depinde cat de rasfatat e cainele, de exemplu, eu mai mult cheltuiam pe vizitele medicale a medicul veterinar care erau cateva milioane pe luna.

Nu era usor sa am un caine, trebuia sa-l scot afara dimineata, seara...sai dau de mancare zilnic, de descurcat...m-am descurcat bine deoarece era foarte prietenoasa, uneori prea prietenoasa
happy
dar era tare draguta.

| Stratulat_Albert_2000 a răspuns:

Salut. Eu am un bichon frize, care este ideal pentru apartament pentru ca nu naparleste. Acum are 11 saptamani. Este asculcator si foarte jucaus. De costat nu costa asa mult sa il intretii, mica problema e ca trebuie sa ii dai bobite de la royal canin baby, apoi junior si adult. Nu ii da pedigree pentru. ca ii mareste ficatul si traieste cam jumate din durata de viata. Cel mai bine e pentru alergicii de par de caine. Rasa aceasta e ideala pentru apartament.