| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU...Am o intrebare serioasahappyMa pasioneaza extrem de mult muzica si as vrea sa fac o trupa...Partea nasoala este la cantat.Eu vreau sa cantam rock, metal, screamo etc.Si de cantat cant destul de bine in sensul ca nu imi mor papagalii cand cant dar ma descurc mai greu cu partea de scream gen andy sixx - perfect weapon.As vrea ce sa stiu ce pot face ca sa imi reuseasca? Si scuze categoriahappy

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Nian a răspuns:

Buna. Si eu am o trupa:]. Ai putea lua niste lectii de canto.sau nu stiu incerca ca pe fiecare zi sa iti ridici vocea cat mai sus pana iti iese. Sper ca te-am ajututat.Baftahappy

| IFever a răspuns:

Partea screamo, nu tine doar de tehnica, tine si de stilul tu de a urla/growls.Ma rog, trebuiesa te duca vocea. Daca ai opbservat, Andy Biersack are vocea super heavy si groasa. Oircum, lasa-te de screamo, o multime de metalisti si rockeri detestatechnica asta folosita prea des.It recomand sa inveti chitara pe de rost si de cantat, faci niste cursuri de canto dupa care te perfectionezi in genul care te pasioneaza.

| Raengar a răspuns:

Paiiiii sunt tutotriale pe youtube despre screamo sau daca ai prieteni rockeri ii poti intreba pe ei