| Kalenm a întrebat:

Buna, TPU!
Am o pisicuta femela din rasa British Shorthair, are 5 luni si vreau sa ii fac baita. Am cumparat si sampon special, si tot ce trebuie. Problema este ca nu sta in apa. Se sperie si tremura. Cum pot sa o ajut?

Răspuns Câştigător
| sori1999 a răspuns:

Buna uita-te aici http://www.lumeanimalelor.ro/......t_pg_0.htm sper ca te-am ajutat...totusi trebuie sa o mai lasi sa se obisnuiasca daca este prima ei baita si a mea a facut la fel dar acum ii place..si trebuie sa fie calda si apa si sa fie cald si locul in care ii faci baie, nu trebuie sa dureze mult baia pentru ca apoi i se face frig si raceste si in timp ce ii faci baie vorbeste-i pe un ton calm si mangai-o ..trebuie sa ai rabdare pana se obisnuieste. Succes si funda?