| nugasescusernameliber a întrebat:

Are cineva pui de pisica rasa British Shorthair? Vreau sa cumpar unul cadou de craciun, si caut din timp. E adevarat ca nu le cade parul? Sau sunt doar mituri?

Răspuns Câştigător
| blackPug97 a răspuns:

De ce nu incerci pe olx? O cunostinta o luat una de pe olx si a avut si norocul sa ii fie "livrata" acasa.(pisica era in alt judet)

| nugasescusernameliber explică (pentru blackPug97):

Mi-e putin teama, am auzit de cazuri ca a platit o pisica de rasa si a primit una de pe strada. Nu ca ar fi ceva cu cele abandonate, doar ca atunci nu dau 1000 lei pe ea ci merg si caut prin cartier. Mersi, voi incerca pe olx si inainte sa platesc sa caut o modalitate sa o vad

2 răspunsuri:
| ConstantinEdi a răspuns:

Este doar un mit. Toate amimalele cu par, inclusiv omul, il schimba. Intr-adevar aceste pisici nu lasa atat de mult par in urma dar totusi...