| BoomBoomToxic a întrebat:

Am o problema: am doi papagali perusi( sunt fete), iar una dintre ele a inceput sa chitaie, adica sa scoata un sunet ciudat tot timpul. Vreau sa mentionez ca am mai avut 5 papagali pana acum dar nu mi s-a mai intamplat asta.Ma ingrijoreaza faptul ca nu am mai auzit astfel de sunete, mai ales pe tot parcursul zilei. Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| username_5501 a răspuns:

Nu iti face griji al meu chitaie, cantasi face in cel putin 10 feluri.Depinde ce aude si el reproduce. Poate a auzit un sunet asemanator si se ia dupa el dar nu face cum trebuie si iese asa.

2 răspunsuri:
| andrea_2949 a răspuns:

Am eu papagal tot de asta si chitaie pentru ca tea auzit pe tine vorbind si incearca si el.(FUNDA)

| rolfenstein a răspuns:

Incearca sa le iei un mascul. faza cu chitaitul nu e nicio problema.