| Zeniyth a întrebat:

Buna TPU.;)

Am si eu o 'dilema' daca pot sa ii spun asa.

Mi-a dat o prietena acum cateva zile un catelus si mi-a spus ca e pichinez. dar nu are deloc trasaturi de pichinez.

Am cautat pe un site, si din intamplare am vazut ca cineva a intrebat ce rasa este catelul lui ..si pusese cateva poze cu el, si semana exact ca al meu... Iar acei oameni au raspuns ca este corcitura rottweiler.

Acum va cer si eu parerea :D Ce rasa este?

http://imageshack.us/a/img594/9977/tea3.jpg

http://imageshack.us/a/img600/3276/3tbk.jpg

http://imageshack.us/a/img823/3967/efjr.jpg

http://imageshack.us/a/img839/341/ugys.jpg

Multumesc, dau Funda :*

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Ala nu e metis rottweilerrolling on the floor cum vede cineva un caine negru cu pete de foc ori zic ca e rott,ori ciobanesc german sau doberman.
Prietena ta ti-a zis ca e pechinez,din cauza taliei, probabil.
Cainele tau e un metis, din punctul meu de vedere, nu are nici o trasatura de vreo rasa care sa predomine. O sa fie un caine de talie mica sau mica spre medie.
Oricum ar fi, e foarte dragut si trebuie iubit indiferent daca e sau nu de rasa.

6 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Ai vazut labile alea? Catelul va creste un pic mai mult decat talia medie, dar nu in inaltime ci in musculatura dupa 1 an 7 luni.scoate-l minim de 3 ori afara si da- i mancare calumea pentru catei cu proteine.
Ai incredere in raspunsul meu stiu despre ce vorbescwinking

| lalaballet a răspuns:

Imi pare rau s-o spun dar e corcitura

| Simon_Darius_1999 a răspuns:

OMG cum ai crezut ca asta e pechinez? doamne arata ca un pui de doberman uitate pe imagini google dar la comportament cum e? poate e corcit cu un pechinez.Dar uite partea buna, cel putin e dragalas.

| Zeniyth explică (pentru Simon_Darius_1999):

Asa mi-a spus cineva. ca e pichinez, si am vrut sa ma interesez sa vad intr-adevar ce rasa e big grin

| Zeniyth explică (pentru Simon_Darius_1999):

La comportament. pai e foarte rea, musca, latra :-s si are doar cateva luni ( 3-4 )

| RedNose a răspuns (pentru Zeniyth):

Fara pedigree nici un caine nu se poate numi "de rasa"