| Lidia02 a întrebat:

Am si eu o intrebare am un acvariu cu : 2 scalari, 2 sanitari si 5 neoni, iar unu dintre scalari il tot bate pe celalaltsad si nu stiu ce sa fac orice asa face nu termina la orice pas il bate. Daca stiti cum as putea sa-l sperii ca sas nu mai faca asta sa-mi spuneti. Multumesc, dau FUNDA!happy

Răspuns Câştigător
| cățelușa56 a răspuns:

Am și eu un scalar, Spot, tot rău.
La mine problema e ca am pești mai mici pe care îi ataca înainte dar am cumpărat o cutie specială (scrie pe ea că e pentru pești cu pui) care se pune in acvariu. Am pus peștii mai mici acolo că nu am mulți si Scalarul s-a mai plimbat pe acolo, dar s-a obișnuit cu ei și le-am dat drumul. Atunci nu i-a mai atacat. Cutia cred că e de la Hornbach sau cum se scrie.
sper că te-am ajutat, dacă mai ai intrebări despre pești sau câini mă poți îintreba.

2 răspunsuri:
| vitaminastefan a răspuns:

Si un prieten de-al meu a avut aceeasi problema.
In cazul in care ai 2 masculi mai adauga 2 femele si vice versa.
Succes!

| BarOsanu99 a răspuns:

2 masculi, 2femele si nu o sa fiu probleme happy sau daca nu separale happy.
Bft amice sper ca te-am ajutat.happy