| kissyou a întrebat:

am un bichon frise de trei ani si ii cade parul foarte rau, inainte nu ii cadea deloc dar cam de cateva luni ii cade din ce in ce mai rau si nu stiu ce sa ii mai fac, am cumparat tot felul de perii si pieptene pentru caini. Stiti ceva ce ar putea face sa nu ii mai cada parul? fundaaaaaaaa :X

8 răspunsuri:
| LoveDee03 a răspuns:

Este vremea sa naparleasca, il poti tunde, si asa nu mai ai probleme cu parul, dar daca il tunzi ai grija cu frigul de afara sa nu raceasca si ar cam trebuii sa ii cumperi sau sa ii faci o hainuta pentru afara sa nu raceasca(asta daca il tunzi). Succes!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și la medicul veterinar de ce nu-l duci?
Pa, pa.

| a1doru a răspuns:

Veterinarul ala e nul. daca a inceput sa ''cheleasca'', inseamna ca are o alergie de la hrana.incearca sa reduci sau sa schimbi boabele[daca mananca doar boabe]. cel mai indicat e sa-i dai ciorba[1-2 linguri orez, 2-3 cartofi, o jumatate de ceapa, rosii, 2 morcovi taiati marunt.pe scurt cam cum se face o ciorba].

| kissyou explică:

Bichonii frise nu naparlesc si stiu de hainute, i-am cumparat in fiecare iarna. Si il tund o data la doua luni, nu e din cauza asta ca pana acum cateva luni nu lasat par niciodata si are trei ani

| kissyou explică:

Bichonii frise nu naparlesc si stiu de hainute, i-am cumparat in fiecare iarna. Si il tund o data la doua luni, nu e din cauza asta ca pana acum cateva luni nu a lasat par niciodata si are trei ani

| kissyou explică:

L-am dus la veterinar dar nu mi-a spus decat sa incerc mai multe perii, am luat o gramada si tot ii cade parul sad

| kissyou explică:

Ii dau numai royal canin pentru mini adult si ii mai dau si ciorba sau lapte din cand in cand, dar cu vitaminele nu a incercat, sper sa mearga

| sissik a răspuns:

Salut! probabil de la alimentatie! incerca ceva de calitate ex. de la Royal Canin Mini Adult! Un Frise nu neparleste niciodata! Si da vitamine ex. Pro-Vite 50! Mai multe informatii despre ingrijirea unui bichon gasaesit la Bichon Bolognese direct de la crescator! http://bichon.webgarden.ro/