| adytzacuskateul a întrebat:

Buna TPU am un perus are patru luni si l-am cumparat acum o luna azi i-am loat o perusi dar ea are 1 an credeti va nu vor face pui chiar vreau pui si daca face trebuie sa le fac cuib cum sa le fac?

Răspuns Câştigător
| jujustifler a răspuns:

La 4 luni nu o sa faca pui, chiar daca celalalt are 1 an. Varsta optima de imperechere la masculi e de 9-10 luni si la femele 1 an. Poti totusi sa le cumperi un cuib de la un pet shop, sa se obisnuiasca cu el, si peste cateva luni poate ca o sa iti faca puiuti. Bafta! happy

1 răspuns:
| pushtius1 a răspuns:

Perusii nu se cresc asa hai ca am si eu o vrabie intr-o cusca si vreau sa faca aia si aia. trebuie sa te documentezi despre ei sa stii cum evolueaza, nevoile lor si modul de reproducere pentru asta iti recomand site-ul Animale de companie au o rubrica dedicata perusilor, asa ca spor la lecturat.