| Devour a întrebat:

Hey TPU, mi-am cumpărat acum 2 zile un pui de peruș are o luna jumate,vreau sa menționez că nu am mai avut peruși,așa că nu știu cum să-l îmblânzesc.Îi este frică când mă apropii de cușcă lui, ce aș putea face?

Răspuns Câştigător
| TheStrategist a răspuns:

O să se obișnuiască cu tine în timp, am avut și eu unul pe care l-am luat de când era pui și peste 2 ani stătea și pe umărul său degetul meu când îi spuneam. Îi mai dădeam drumul din cușcă să învețe să zboare, dar trebuie să ai grijă să nu se lovească de pereți sau alte lucruri pentru că se poate răni.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu
ii tai mainile si picioarele si il folosesti inloc pres la intrare
funda astept pentru raspuns