| AlexAlexutz12 a întrebat:

Buna TPU.
Am un verisor de 12 ani si vrea sa inceapa sa faca sport dar sta departe de oras si nu poate merge la sala sau la bazin de inot.
Ar vrea sa faca sport acasa.
Adica flotari genoflexiuni etc...
Dar nu stie cum sa isi faca un program adevact varstei lui.
Puteti sa imi dati voi un program?

Răspuns Câştigător
| ligiligi a răspuns:

Buna!
Poate sa faca sport de exemplu o ora sau cand s-a obosit sa se opreasca si sa continue in urmatoarea zi.Sa nu isi forteze organismul ca in urmatoarea zi o sa aiba niste dureri muxculare de o sa stee in cap.Cand a facut genoflexiuni sau flotari si s-a obosit poate sa fuga o tura si apoi sa continue
Sper ca te-am ajutat! Pa-Pa.