| deliutza_7233 a întrebat:

As avea o intrebare. Cum imi conging parintii sa imi i-a un catel din rasa shih-tzu? multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Psihiatra a răspuns:

Sunt foarte draguti cateii din acea rasa.ai putea sa insisti, sa le spui ca o sa ai grija de el, ca esti destul de responsabila. ia note mari la scoala si spune ca singurul lucru pe care ti`l doresti este acel catel si ca ar fi frumos sa-ti rasplateasca munca. o colega a lasat biletele din inima peste tot:la planta pe care o uda regulat mama ei, in pantofii tatalui ei si mai stiu eu unde laughing vezi daca functioneaza.mult noroc happy

8 răspunsuri:
| miruna013 a răspuns:

Pfff daca ai sti de cat timp incerc eu treaba astalaughing)am incercat toate lucrurile ce le-au scris cei de dinainte:am numai note bune, vb tot timpul despre caini, imi doresc cu adev unul etc. dar niciuna nu a merslaughingasadar am pus o intr pe TPU in urma cu vreo cateva saptamani si mi-a spus cineva ca as putea scrie scrisori in care sa scriu cat de mult imi doresc unul, deseneaza catei, pune vederi, poezii...si le pui in aspirator, dulap sau mai bine zis in locurile unde umbla mama si tatal tau cel mai desbig grineu acum lucrez la asta. sper ca te-am ajutat:*

| Irina117 a răspuns:

Bună! În primul rând le explici părinţilor că tu îţi doreşti foarte mult un câine, că ţi-ai dori unul de rasa 'shih-tyu', că îţi plac foarte mult animalele, în special aceasta rasă, că tu vei avea mare grijă de el, îl veihrăni cu mare grija, etc.Important e să le dai multe argumente şi să le explici de ce îl vrei. Dacă nu vor, nu îi stresa, aşteaptă momentul potrivit pentru a le spune din nou ce ai dori. Sper să îi poţi convinge.Pa-pa!

Irina

| ILied a răspuns:

Trebuie sa-ti doresti mult asta si sa le arati ca-l vrei. Trebuie sa dai si tu bani pe el.

| KissStarDee a răspuns:

Demonstreaza-le ca esti responsabila si ca poti avea grija de un catel, si rasa shih-tzu e potrivita, nu lasa par mult, si cauta pe net informatii si mai zile si lor despre aceasta rasa, arata-le poze cu aceasta rasa, succes:*:*:*

| Mejustme a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.si eu vreau tot shih-tzulaughing

| Blondamea a răspuns:

Sincer iti spun si eu ma infrunt cu aceeashi problema de un an sad si nimic dar incearca sa le spui ca nu mai vrei cadou de ziua tawinkingsi ca o sa ai grija de elwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O idee pentru a fi in compania cateilor, atunci cand parintii nu sunt de acord sa va cumpere unul
Este valabil pentru toate localitatile Romaniei (nu este o gluma) :
luati legatura cu cei care semneaza articolul din 28 octombrie http://www.adoptiicaini.ro/......-impreuna/ este o ACTIUNE la nivel national care va fi foarte bine organizata!
Cine este pentru?
Cine participa?
Scrieti care i-ati contactat (care-i veti contacta), sa vad/sa vedem, daca sunteti multumiti de idee, mersi si o zi buna!

| BonaMeaEUnVampirMyBabysittersAVampire a răspuns:

Zile ca daca iti iau cainiiei numa 10 la scoala inti faci curat in camera nu mai injuri etc. Sper ca te-am putut ajuta, funda?