| AnielaaEllaMaxii a întrebat:

Am o intrebare. In cateva zile imi voi lua un catel.
Problema este ca nu stiu ce rasa sa aleg... Una mica. M-am gandit la bichon dar acum toata lumea are. Shih Tzu e dragut.
Dar imi place si rasa beagle!
Nu stiu ce sa aleg. Help? big grin P.S stau la bloc asa ca nu pot creste o rasa de talie mare.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ti-am spus din proprie experienta pentru ca am unul si este cel mai bun caine de apartament. Daca nu te pasioneaza York-ul atunci ce parere ai despre Pug, Bulldog Francez sau Toy Poodle? Si daca totusi vrei sa alegi intre Bichon si Shih Tzu, cred ca cel mai bine alegi Shih Tzu. Parerea mea este ca e cam greu sa tii un beagle in apartament. E un caine care are nevoie de foarte multa miscare si daca nu o primeste risca sa ajunga obez si astfel dai in alte probleme.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bichonul si Shih Tzu sunt rase prea comunea si simple din punctul meu de vedere. Eu zic sa optezi pentru un Yorkie.

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Pentru ca stai la bloc sunt niste rase mici care nu pot sta la bloc.Cum ar fi Beagle.Acestia sunt obisnuiti la curte dar se pot obisnui si la apartament cat timp iezi des la plimbare cu el si ii acorzi atentie.

Rasa Bishon o are multa lume deci ai dreptate.Dar nu contează acest lucru.Sunt frumosi.

Rasa Shitzu e frumoasa si se potriveste de minune la bloc.Pe caine poti sa il scoti o data la o zi sau doua pentru ca este o rasa care poate sta linistita in apartament big grin

Eu cred ca ai putea sa iei un Shitzu.Deoarece poate nu ai timpul necesar pentru alte rase sa iesi la plimbare iar aveasta rasa este perfecta pentru apartament. happy
Doar ca trebuie sa ii periezi blana etc.

Iti sugerez sa iei rasa Shitzu!
Succes!
Sper sa iti alegi o rasa perfecta!
Sa îmi spui si mie ce ai ales... big grin

Sper ca te-am ajutat!

Fundita? happy

| AnielaaEllaMaxii explică:

Nu imi permit un Yorkie + nu ma prea dau in vant dupa aceasta rasa...

| YzzyUnIngerash a răspuns:

Beagle-ul este o rasa superba, daca ai timpul necesar pentru unul, atunci nu mai sta pe ganduri