| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU...
Aș avea o întrebare. Vreau să îmi cumpăr peruși, doi masculi deoarece nu vreau pui, se vor înțelege? Voi putea să îi învăț să vorbească dacă sunt doi?

6 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Doi baieti sau un cuplu, se inteleg. Cand sunt doua fete, nu se inteleg. O sa fie putin mai greu sa ii inveti sa vorbeasca, pentru ca ei vor vorbi in limba lor, intre ei.

| LPCTSTR a răspuns:

Perusii din petshop nu vor vorbi niciodata si slabe sanse ca cei din crescatorie sa lege cuvinte.

| Jouliete a răspuns:

Eu am avut perusi mai multi si iar doi baieti, i-am tinut impreuna si nu stiam credeam ca unul era fata dar era de fapt baiat si ma miram de ce se certau, mai degraba un cuplu fata baiat ti-as sugera. Iar de vorbit am vrut sa incerc fiindca vazusem undeva ca e posibil sa ii faci sa vorbeasca dar chiar si un cuvant cica 3 luni iti ia iar dupa aia e mai usor pentru ca nu sunt ca cei care vorbesc, eu nu am mai incercat sa ii fac fiindca era mult de munca.

| badriel a răspuns:

O cunostinta de a mea avea 2 perusi sau ceva de genul si se intelegeau super bine

| Anonimgirltpu a răspuns:

E foarte trist sa tii o pasare inchisa intr-o colivie sau in casa. Sunt animale carora le place spatiul.
E treaba ta ce faci, dar parerea mea este ca pasarile nu ar trebui tinute ca animele de companie.

| Euanonim6666 a răspuns (pentru Anonimgirltpu):

Nu e tot una că e ținută la petshop sau in colivie și lăsată afară prin cameră din când în când?