| 13AlinaM a întrebat:

Buna TPU.
As dori sa cumpar doi perusi, nu doresc sa iau mascul și femela deoarece nu vreau sa se împerecheze. Oare sa iau doi masculi sau doua femele sau mai bine unul singur?
Mulțumesc

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ia doua femele ca daca i ei unul singur moare de singuratate, sau ia doi masculi, dar de ce nu vrei sa i ei baiat si fata sa faca si ei papagali mici frumosi, îi poti vinde faci o afacere.

| Crescent a răspuns:

Unul o sa se simta singur. Nu recomand oricum asta. Are si sora mea doi si fac galagie toata ziua. La inceput sunt linistiti, dar dupa un timp iti doresti sa nu ii fi luat.

| 0RASPUNS0 a răspuns:

Mai bine unul singur...nu vrei da ai 2 peruși de același sex în cusca