| Velea_Arabela_1984 a întrebat:

as avea si eu nevoie de ajutor, nu stiu de ce imi mor pestisorii in acvariu din 12 mai am 4 oare sa fie apa pe care o pun de la robinet sau altceva este de vina?

Răspuns Câştigător
| piciux23 a răspuns:

Ori apa nu e filtrata, ori sistemul de oxigenare al apei nu este bun, fa ceva ca e pacat sa moara pesti dintr-un motiv banal.Sau mai e posibilitatea de vreun virus ceva de la apa,sau de la mancare, du-te la un pet-shop si iti dau ei sfaturi exacte, noi nu suntem experti, sper ca te-am ajutat, bafta!

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Apa o tii 24 ore si pe urma o pui in acvariu.si vezi si temperatura.

| sindromforyou a răspuns:

Cauta pe google despre ciclarea acvariului. acolo ti se dau toate detaliile.