| ancutssa97 a întrebat:

BUNA TPU! ma numesc anka si as vrea sa stiu cat costa un acvariu de pesti si sa imi souneti si mie cate va rase de pestisorii de acvarii.multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| DUTCH a răspuns:

Conteaza de care.
daca vrei acvariu clasic de ajunge la 40-50 lei. forma paralelipipedica
daca vrei ca un bol, e 30 lei.
acum conteaza si dimensiunea, astea sunt preturile la dimensiunile medii

| bogdan58 a răspuns:

Isti un acvariu de 100L cred ca vreo 30-40 lei si pune in el Xipho, Guppy, Molly, Sanitari(cu ventuza), Poti pune si un peste Beta(doar unul singur!), scormonitori, Plati. pune si multe plante sa se poata ascunda ei si puii.

| alyzsya a răspuns:

Buna Anca! Vreau sa iti spun ca si eu mi.am luat recent un acvariu de dimensiune mica(4 l) si am dat 10 lei pe el. E spicla groasa si are forma paralelipipedica. Mi.am luat un pestisor betta care nu are nevoie nici de aerisire si nici de iluminare.nu e pretentios nici la duritatea apei, in scimb apa trebuie sa aiba cam 28 grade si sa o lasi putin la decantat intr-un bidon de plastic de pilda...bye

| BossulCataLYN a răspuns:

Salut anca ma numesc catalin si vreau sa-ti spun cum sa ai un acvariu de pesti deci mergi la un magazin de animale in capitala ta sau cauta pe internet si scrie acvariu de pesti de vanzare si pretul poate fi la 20 sau la 50 de lei si specile sunt carasi auri carasi negri ei au nevoie neaparat de un filtru si filtrul va cost in jur de 40 sau 28 de lei xiphon ei pot trai cu filtru sau fara neon ei au neaparat de filtru mare sau de 10 cm si mai intreaba pe la magazinul de animale ok?! ok te pop