| andreeadeya12 a întrebat:

As vrea sa imi iau un animalut de companie, ceva mai mic.
Care credeti ca ar fi cel mai potrivit!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| BlondicaTha a răspuns:

Un porcusor de guinea

12 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Un papagal sau un pestisor beta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Un catelus mic sau un pisic sau iepuras, un canar sau un sarpe.
Te pup!

| KinderBeeeib a răspuns:

Un pestisor daca vrei ceva mai linistit.
Un papagal daca vrei sa vorbesti cu cineva.
Un hamster daca vrei sa te distrezi.
Un catel de talie mica daca vrei un prieten loial.
Un pisoias daca vrei sa iti ocupe timpul.
Un porcusor de guineea daca vrei sa fi mai responsabila.
O chinchilla daca vrei sa stai mai mult pe-acasa.
O veverita ca sa te simti bine.
Un iepuras daca vrei sa ingrijesti animalul mai usor.
Sau poate un arici (mai bine nu ).

| moilolyta09 a răspuns:

Hamster pitic, chinchilla.

| ligiligi a răspuns:

Buna!
Daca vrei un animal mic si sa fie BFF cu tine iti recomand sa iti cumperi un perus.
Costa cam 25 de lei la oamenii cu crescatorii si 40 la magazine.Asta daca ai doar multa rabdare cu el.Incet te imprietenesti cu el dar fara sa faci miscari bruste.Il lasi sa se acomodeze apoi treptat te apropii de el si bagi mana in colivie si ii arati ca nu ii faci rau. Apoi il inveti sa vina pe deget. Dupa ce e dresat il lasi in casa de preferat mai intai intr-o camera apoi in toata casa sa exploreze.Mai multe informatii afli pe site-ul http://casacuperusi.wordpress.com/page/16/.E o doamna care are perusi si vei gasi toate informatiile.In dreapta ta sunt baia perusilor, cu ce sa ii hranesti etc.
Cumpara un perus doar daca il poti lasa liber prin casa.
Succes!

| PandaaKid a răspuns:

Un hamster.

| Bianca555 a răspuns:

Eu am avut un hamster, hamsterul este un animal mic ce nu necesita mult spatiu iar cheltuielile materialale sunt mici.Hamsteri sunt animale nocturne dar sunt activi si ziua. Sunt mici, energici si nu miros urat. Singurul dezavanta ese ca traiesc intre 3-5 ani

| Bianca555 a răspuns:

Acum am 1 canar este mic, colorat si canta foarte frumos al meu este bland si sta pe umar insa alti sunt fricosi. Durata de viaţă a canarilor este cuprinsă între 12 şi 18 ani.

| Larisuk128 a răspuns:

Ia-ti un papagal perus. Papagalii perusi sunt mici si foarte jucausi, ba chiar ii poti dresa usor. happy

| AlesiaAsh a răspuns:

Pai. o pisica Persana, un caine Yorkshire,
un hamster, poti sa-ti iei un acvariucu pesti. Cam atat happy

Funda? big grin

| na5ty123 a răspuns:

Caine Yorkshire de buzunarwinking sper ca te-am ajutat