| Bianca298 a întrebat:

Buna TPU :* As vrea va rog sa imi explicati cum se incepe o bratara dupa acest model : http://friendship-bracelets.net/alpha_pattern.php?id=55

Ma refer la ordinea in care trebuie asezate firele la inceput si apoi tipul de nod care trebuie facut si cum trebuie facut.

Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| AAndrei_Andrei_1996 a răspuns:

Pai daca te uiti atenta vei vedea niste sageti. Dupa ce faci un nod in capat incepi dupa diagrama dar nu cred ca o sa iti iasa prima oara nici mie nu mi-a iesit din prima dar in timp castigi experienta.

| Bianca298 explică (pentru AAndrei_Andrei_1996):

Da, dar nu la toate modelele apar si sagetile. sigh Imi poti spune te rog cum trebuie asezate firele la inceput, inainte de a te apuca de innodat, si cate fire din fiecare culoare trebuie sa folosesc? Multumesc pentru raspunsul anterior

| AAndrei_Andrei_1996 a răspuns:

Pai in diagrama trebuie sa arate cate fore trebuiesc puse si le insiri sub forma prezentata iar apoi le inozi si incerci sa faci bratara.

| Rooney32 a răspuns:

Pey iti trebuie 18 fire albe ca sa faci scrisul si un fir foarte lung negru de exemplu cu care innozi....iei firul negru si innozi pe primul rand cu fiecare si cand vezi ca pe model e cu alb faci nodul alb pe firul negru si continui ...nush cat ai inteles din ce am zislaughing